Sportowa Akademia Veolii zaprasza młodych sportowców do udziału w VIII edycji programu, który od wielu lat wspiera utalentowanych młodych zawodników. Zgłoszenia do tegorocznej edycji programu można składać od 26 września do 9 października br. Uczestnicy otrzymają wsparcie stypendialne, dodatkowo wezmą udział w cyklu rocznych warsztatów, które pomogą w kształtowaniu i rozwoju ich sportowej kariery.

 O udział w programie mogą ubiegać się zawodniczki oraz zawodnicy w wieku 14-18 lat, którzy reprezentują niezespołową dyscyplinę olimpijską i mogą pochwalić się dotychczasowymi sukcesami sportowymi oraz edukacyjnymi. Obecnie Sportowa Akademia Veolii działa w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Chrzanowie i Tarnowskich Górach. Na uzdolnionych młodych sportowców z tych regionów, w tym roku, czeka aż 21 miejsc.

– Kilka tygodni temu zakończyły się Igrzyska Olimpijskie w Rio. Byliśmy świadkami wielu zmagań i zdrowej sportowej rywalizacji. Świętowaliśmy sukcesy tych wszystkich, którym udało się spełnić swoje marzenia i zdobyć upragniony medal. Ale czy zastanawialiśmy się, jak trudną drogę musieli przejść, by znaleźć się w tym miejscu? Sport wyczynowy to miesiące, lata ciężkich treningów, ale nie tylko. Aby prawidłowo
i świadomie kształtować rozwój swojej kariery, młodzi sportowcy powinni również posiadać wiedzę z zakresu psychologii sportu i marketingu sportowego. Muszą nauczyć się jak efektywnie funkcjonować w świecie social mediów i w jaki sposób promować swoją osobę. Tego wszystkiego uczymy ich podczas warsztatów Sportowej Akademii Veolii –
mówi Magdalena Kempiński,  dyrektor komunikacji grupy Veolia w Polsce.

Aby ubiegać się o przyjęcie do programu wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie www.sportowaakademiaveolii.pl. Rekrutacja zakończy się 9 października. Następnie odbędą się posiedzenia Kapituł w: Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Chrzanowie i Tarnowskich Górach, podczas których zostaną wyłonieni zwycięzcy tegorocznej edycji. Uroczyste powitanie nowych Beneficjentów będzie miało miejsce podczas uroczystej gali, która odbędzie się na początku listopada.
Zachęcamy do śledzenia rozwoju Programu na stronie www.sportowaakademiaveolii.pl oraz na www.facebook.com/SportowaAkademiaVeolii.

 

Zobacz również: