Od 8 do 11 września, w Jakubowicach, odbędzie się najważniejsze jeździeckie wydarzenie roku. Zawodnicy powalczą o medale Mistrzostw Polski w skokach przez przeszkody oraz w Finale Jeździeckiego Grand Prix Polski Totalizatora Sportowego. W tym roku odbędzie się także wyjątkowy konkurs Ladies Cup, w którym zmierzą się najlepsze polskie amazonki.
Tegoroczna rywalizacja w kategorii seniorów zapowiada się wyjątkowo ciekawie, mimo braku zeszłorocznego zwycięzcy – Jarosława Skrzyczyńskiego. Mnóstwo par, m.in. Michał Ziębicki i Heartbreaker 5 czy Kamil Grzelczyk i Wibaro, prezentuje świetną formę w tym sezonie. Nie zabraknie także obrońców srebrnego i brązowego medalu Mistrzostw Polski 2015: Łukasza Kozy oraz Maksymiliana Wechty.

1

Zawody rozpoczną się w czwartek 8 września o godzinie 8.00, rywalizacją pań. O godzinie 11 odbędzie się I półfinał Seniorów. W sobotę 10 września o godzinie 13.30 odbędzie się finał Ladies Cup. Około godziny 16.00 zaplanowany jest finał MP Młodych
Jeźdźców. Punkt kulminacyjny Mistrzostw– Grand Prix Seniorów odbędzie się w niedzielę ok godziny 16.00 z relacją na żywo w TVP Sport . Tuż przed finałem zobaczymy byłych Mistrzów Polski oraz Olimpijczyków, którzy zainaugurują Mistrzostwa Polski w ramach Jeździeckiej Gali Mistrzów.

Zobacz również: