„Szkoła żon”, „Świętoszek” i „Uczone białogłowy” – słynne utwory Moliera będzie można usłyszeć w kwietniu w Teatrze Królewskim. Zaprezentują je, w ramach Salonów Poezji, m.in. Edyta Jungowska, Magdalena Schejbal, Krzysztof Stelmaszyk, Tadeusz Borowski i Miłogost Reczek.

Jednym z  najbardziej znanych utworów Moliera jest „Szkoła żon”, w której ośmieszona została zazdrość i normy panujące wśród XVII-wiecznego mieszczaństwa. Komedię tę usłyszymy już 3 kwietnia, o godz. 12:00 w Teatrze Królewskim, w interpretacji Edyty Jungowskiej i Tadeusza Borowskiego. Aktorom będzie towarzyszył śpiew Katarzyny Łochowskiej przy fortepianowym akompaniamencie Marcina Mazurka.

W kolejną niedzielę, 10 kwietnia przedstawiona zostanie odpowiedź artysty na krytykę „Szkoły żon”. Mowa o „Świętoszku”, w którym Molier obnażył zakłamanie i hipokryzję. Utwór ten zaprezentuje znakomite aktorskie trio: Beata Fudalej, Krzysztof Stelmaszyk i Miłogost Reczek.

Z kolei 17 kwietnia usłyszymy sztukę pt. „Uczone białogłowy” – jedno z ostatnich dzieł Moliera, które komediopisarz stworzył i wystawił na rok przed swoją śmiercią. Utwór zaprezentuje Magdalena Schejbal, Olga Sarzyńska i Dariusz Wnuk.

Cykl Salony Poezji organizowany jest przez Muzeum Łazienki Królewskie i Stowarzyszenie K40. Wstęp na wydarzenie jest płatny. Bilety w cenie 10 zł dostępne są w kasach Łazienek Królewskich.

 

Zobacz również: