W poniedziałek 25-letni kierowca został ugodzony nożem przez autostopowicza. Sprawca po ataku usiłował uciec, jednak został bardzo szybko zatrzymany przez funkcjonariuszy. Trwają czynności, mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności zdarzenia.

W świąteczny poniedziałek 25-letni kierujący audi, jadąc drogą krajową nr 61 od strony Ostrołęki zabrał na „stopa” młodego mężczyznę. W miejscowości Kleszewo kierowca zatrzymał się na poboczu. Wtedy, z nieustalonych jeszcze przyczyn, został zaatakowany przez swojego pasażera nożem. Autostopowicz zadał kierowcy cios w okolice szyi i uciekł. Rannemu pomocy udzielili przypadkowi uczestnicy ruchu, którzy przejeżdżali obok. Na miejscu zdarzenia bardzo szybko pojawiły się służby ratunkowe i policjanci z Pułtuska, którzy mając rysopis napastnika rozpoczęli jego poszukiwania.

Kilka minut po zdarzeniu podejrzany 21-latek został zatrzymany przez patrol i doprowadzony do komendy policji w Pułtusku. Funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności ataku na kierowcę. Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala w stanie ciężkim, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

(KWP w Radomiu / ms)

Zobacz również: