Policjanci wydziału kryminalnego północnopraskiej komendy, przy współpracy wydziału realizacyjnego stołecznej Policji w warszawskiej dyskotece zatrzymali 26-letniego Konrada B., podejrzewanego o dokonanie trzech rozbojów w salonach gier na terenie Pragi Północ oraz Pragi Południe. Mężczyzna atakował pracowników salonów, groził im i straszył, a następnie kradł pieniądze. Na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na trzy miesiące. Za rozbój grozi do 12 lat więzienia.
18 stycznia, około 23:50, na pracownika salonu gier napadł nieznany mężczyzna, który groził mu i zmusił go do otwarcia sejfu i wydania pieniędzy w kwocie 6670 złotych. Następnie sprawca oddalił się z miejsca.

Do podobnego zdarzenia doszło 7 marca, około 20.30. Pracownik salonu gier złożył zawiadomienie o rozboju dokonanym przez nieznanego mu sprawcę. Napastnik wykorzystując fakt, że został sam w lokalu z ekspedientką, zastraszył ją nożem i zabrał pieniądze w kwocie 6859 złotych, a następnie uciekł.

Tuż po otrzymaniu zgłoszeń funkcjonariusze wykonali wszystkie niezbędne czynności na miejscu zdarzenia, zabezpieczyli ślady pozostawione przez sprawcę oraz przeprowadzili wnikliwe rozpoznanie. Dzięki dużemu zaangażowaniu w realizację tych czynności i doskonale przeprowadzonej pracy operacyjnej policjanci ustalili, kim najprawdopodobniej jest mężczyzna odpowiedzialny za te przestępstwa. Konrad B., w niedzielę tuż po 1.00 w nocy został zatrzymany w jednej z warszawskich dyskotek, w wyniku sprawnych działań kryminalnych z Pragi Północ i wydziału realizacyjnego stołecznej Policji. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności, ukrył się pod kanapą. Kilkanaście minut później był już w policyjnym areszcie.

W toku dalszego postępowania ustalono, że zatrzymany był również poszukiwany przez Komendę Rejonową Policji Warszawa VII, jako osoba podejrzana o dokonanie szeregu rozbojów z użyciem niebezpiecznego narzędzia na pracownikach salonów z automatami na terenie Pragi Południe. W trakcie tych zdarzeń łupem napastnika padło prawie 12.000 złotych.

Podczas dalszych czynności procesowych pokrzywdzeni rozpoznali w 26-latku napastnika. Śledczy z komendy na Pradze Północ zgromadzili obszerny materiał dowodowy, na podstawie którego w prokuraturze zatrzymanemu przedstawiono 3 zarzuty dokonania rozboju przy użyciu noża oraz zarzut stosowania groźby bezprawnej w celu zmuszenia do określonego zachowania.

Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Warszawie aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności. Jak podkreślają śledczy, ta sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci sprawdzają, czy Konrad B. nie uczestniczył w innych tego typu zdarzeniach.

ea/po

Zobacz również: