Donald Tusk
źródło for.: YouTube/ cdutv

Donald Tusk najwyraźniej przeszedł do ofensywy. Polityk Platformy Obywatelskiej właśnie wygłosił stanowczą i jednocześnie odważną deklarację. Chodzi o środowiska LGBT+. Z pewnością słowa byłego premiera spodobają się gejom i lesbijkom. Natomiast wywołają oburzenie konserwatywnych Polaków.

Jednoznaczna deklaracja Donalda Tuska

W trakcie spotkania w Ostrowie Wielkopolskim lider Platformy Obywatelskiej zabrał głos w sprawie ślubów osób ze środowisk LGBT+. Z pewnością jednoznaczna deklaracja Donalda Tuska mogła zaskoczyć wiele osób.

Tradycyjnie przewodniczący Platformy Obywatelskiej przekonywał, że jego partia wygra w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych. Oczywiście Donald Tusk nie omieszkał skrytykować wszelkich działań obecnego rządu.

Na koniec spotkania Donald Tusk odpowiadał na pytania uczestników. Jedna z kobiet zapytała lidera opozycji o to, czy po objęciu władzy przez jego partię w Polsce zostaną prawnie ustanowione „małżeństwa homoseksualne”.

Donald Tusk odpowiedział na to pytanie jednoznacznie. „Chciałbym, żeby moi przyjaciele ze środowiska LGBT+ mogli brać ślub w Polsce i nie musieli wyjeżdżać za granicę” – przyznał polityk Platformy Obywatelskiej.

Jednocześnie Tusk zaznaczył, że w tym zakresie należy wypracować pewny kontrakt społeczno-polityczny. „Bardzo chcę i to nie jest pusta chęć, bo jestem przekonany, że do tego doprowadzę, żeby ten przełom dokonał się zaraz po wyborach. I on się dokona. Ale chciałbym współpracy, kiedy będziemy szukali sposobów, które to umożliwią. Tu nie chodzi już o manifestowanie swojego poglądu w tej sprawie, tylko o rzeczywiste zmiany” – stwierdził były premier.

Polityk zaznaczył, iż po wygranej w wyborach, uregulowanie związków partnerskich będzie stanowić jedną z pierwszych podjętych przez jego rząd kwestii. „W niektórych środowiskach pojawia się debata, dlaczego mówimy o związkach partnerskich a nie o ślubach. Chcę, żeby ten przełom się dokonał, żebyśmy zbudowali sytuację, w której radykalnie na korzyść zmieni się sytuacja prawna i godnościowa między innymi środowisk LGBT” – powiedział stanowczo.

źródło: Super Express

Zobacz również: