Król Karol III
fot. Instagram

Fani brytyjskiej rodziny królewskiej przecierają oczy ze zdumienia. Król Karol III wprowadza zmiany na dworze w Wielkiej Brytanii. Jego zmarła matka – Elżbieta II w trakcie swojego rekordowego panowania nie zdecydowała się na podobne kroki. 

Panowanie króla Karola III nowocześniejsze niż jego matki?

Monarcha zapowiedział już jakiś czas temu, że ceremonia jego koronacji będzie skromna i krótka. Mężczyzna wyznał, iż jego uroczystość będzie nieco inna niż ta z 1953 roku, gdy to jego matka przyjęła koronę. Arystokrata planuje, aby przyszłoroczne wydarzenie było skromniejsze, tańsze w organizacji oraz krótsze. To jednak nie wszystkie zmiany, na które zdecydował się król Karol III.

Wraz z odejściem Elżbiety II najwyraźniej nastał czas zmian. Zdaniem dziennikarzy król Karol III chce, aby jego panowanie było dużo nowocześniejsze niż jego nieodżałowanej matki.

Spore zmiany nastąpiły w siedzibie brytyjskiego monarchy tj. w pałacu Buckingham. Chodzi o kosmetyczne poprawki dotyczące wyglądu wybranych sal. Król Karol III zdecydował się wprowadzić małe rewolucje. To pierwsze tego typu modyfikacje wnętrz od 19 lat.

Król Karol III wprowadził dość konkretne zmiany w wystroju wnętrz komnat w Pałacu Buckingham. Modernizacja dotyczyła pamiątek po zmarłej Elżbiety II. Monarcha zrezygnował z figurki lornetki, która przez 19 lat stała na biurku jego matki.

73-latek zdecydował się również nowoczesny portret. Na fotografii widzimy, jak król Karol III ten obejmuje swoją małżonkę, Camillę. Po publikacji tego zdjęcia w Wielkiej Brytanii zawrzało. Dlaczego? Otóż do tej pory publiczna wymiana czułości uznawana była za łamanie protokołu.

Nieco kontrowersyjnym wydaje się także umieszczenie w gabinecie zdjęcia księcia Harry’ego i Meghan Markle. Od razu pojawiły się głosy, że król może próbować w ten sposób zapobiec dalszym plotkom na temat rzekomego konfliktu pomiędzy nim, a młodszym synem.

źródło: Pomponik

Zobacz również: