wybuch gazu

Kolejny wypadek z udziałem przedstawiciela rządu Mateusza Morawieckiego. Samochód, którym jechał wiceminister sportu, czołowo zderzył się z innym pojazdem. Jacek Osuch trafił do szpitala. 

Przedstawiciel rządu zabrał głos w sprawie swojego wypadku

Wypadek miał miejsce w dniu wczorajszym tj. 30 sierpnia około godziny 15:00 w miejscowości Wierzchowisko koło Olkusza w województwie małopolskim. Dokładnie rzecz biorąc chodzi o drogę wojewódzką numer 783.

Na powyższej trasie zderzyły się dwa auta. Jednym z nich jechał wiceminister sportu Jacek Osuch. Członek rządu trafił do szpitala. Po badaniach kontrolnych lekarze zezwolili politykowi wrócić do domu.

Z relacji wiceministra w rządzie Mateusza Morawieckiego wynika, że kierowca drugiego pojazdu również nie odniósł żadnych poważnych obrażeń. Poniżej możemy zobaczyć zdjęcia z miejsca wypadku. Widzimy, iż po czołowym zderzeniu jeden z pojazdów zatrzymał się na poboczu. Natomiast drugi wypadł z drogi i zatrzymał się dopiero na przydrożnym nasypie.

Oświadczenie w sprawie wypadku wydał sam Jacek Osuch. Członek rządu umieścił stosowny wpis w mediach społecznościowych.

„Na szczęście żadnemu z pozostałych kierowców i pasażerów – takie mam informacje – nic poważnego się nie stało. Kierowca samochodu dostawczego skręcając w lewo wymusił pierwszeństwo i zajechał nam drogę. Kierowca, z którym podróżowałem chcąc uniknąć zderzenia próbował hamować, aby ominąć pojazd. Niestety z naprzeciwka jechał kolejny samochód i doszło do zderzenia” – przeczytamy na Facebooku wiceministra.

„Pamiętajmy, że przed nami dni zwiększonego natężenia ruchu na drogach w związku z końcem wakacji. Apeluje do wszystkich, aby wracając z urlopów przestrzegali zasad ruchu drogowego” – dodał członek rządu.

Na koniec warto wspomnieć, kim jest Jacek Osuch. Polityk w 2007 roku uzyskał mandat posła startując z listy Prawa i Sprawiedliwości. W kolejnych wyborach parlamentarnych w roku 2011, 2015 oraz 2019 uzyskał reelekcję.

Mężczyzna został wiceministrem sportu w 2019 roku. Z kolei w marcu 2021 roku został powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz pełnomocnika rządu ds. infrastruktury sportowej.

Po reorganizacji rządu, w październiku 2021 r. Osucha mianowano na sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, a także pełnomocnika rządu ds. infrastruktury sportowej.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: