lech wałęsa

Lech Wałęsa dołączył do grona osób, które próbują mobilizować Ukraińców do walki z rosyjskim agresorem. Z ust byłego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej padło wiele mocnych słów. W pewnym momencie przyznał też, że jako rewolucjonista zrobi wszystko, żeby pomóc Ukrainie. Mamy nagranie.

Były prezydent, Lech Wałęsa wygłosił przemówienie do ukraińskiego narodu

Odezwa Lecha Wałęsy trwa niespełna dwie minuty. Były prezydent mówi w języku polskim, ale na nagraniu pojawiają się też automatycznie napisy w języku ukraińskim. „Bracia Ukraińcy! Nie wiem, czy jeszcze mnie pamiętacie.” – zaczął były prezydent.

„Kłaniam się z wielką prośbą do was. Był taki czas, że Polska musiała zrobić ciężką, trudną pracę. Uwolnić się od Związku Sowieckiego. Udało nam się to wykonać. Dzisiaj los dał wam zadanie podobne, a nawet chyba większe.” – słyszymy dalej.

Zgłaszam się do was z prośbą, abyście obronili świat. Zrobię wszystko, jako też rewolucjonista, aby was w tej walce wspierać.” – kontynuuje Lech Wałęsa.

Ale zdajcie sobie sprawę, że od was dziś zależy, jak się losy potoczą Europy, a nawet i świata. Ja wiem, że to trudne zadanie, niebezpieczne zadanie, ale też liczę, szczególnie Unia szybko przyjmie was, aby was wspierać, pomagać. Ja będę o to zabiegał i prosił. Bo zasługujecie już po tym dziele, które wykonaliście, na największe uznanie i na największe wsparcie.” – słyszymy.

„Świat to coraz bardziej rozumie, wspiera i bedzie wspierał. Na mnie w tej walce możecie liczyć. Życzę powodzenia i czekam na zwycięstwa Wielkiej Ukrainy!„. – zakończył Lech Wałęsa.

Całą odezwę Lecha Wałęsy do narodu ukraińskiego możecie zobaczyć poniżej.

Zobacz również: