Rosja Władimir Putin

Wcześniej tylko Siergiej Ławrow zabierał głos na temat sankcji, które kraje zachodu nałożyły na Rosję. Teraz stanowisko zajął także Władimir Putin. Porównał sankcje do… wypowiedzenia wojny Rosji.

Władimir Putin porównuje sankcje do wypowiedzenia wojny Rosji

Słowa Prezydenta Rosji cytują dzisiaj wszystkie media na świecie. Jako pierwsza podała je jednak rosyjska agencja Ria Novosti. Co takiego powiedział Władimir Putin?

Zacznijmy od tego, że już wcześniej stanowisko względem sankcji nakładanych przez zachód na Rosję zajął Siergiej Ławrow. Był on zdziwiony, że sankcje objęły także kulturę i sport. Tego, jego zdaniem Rosja się nie spodziewała. Ławrow przyznał jednak, że będą kontynuować „interwencję” na Ukrainie do samego końca, aż nie osiągną zamierzonego celu. Teraz głos po raz pierwszy, tak otwarcie w kontekście sankcji zabrał także Władimir Putin.

„Sankcje wobec Rosji są podobne do wypowiedzenia wojny” – miał powiedzieć Władimir Putin, cytowany przez Ria Novosti. „Dzięki Bogu jeszcze do tego nie doszło (do wojny – przyp. red.)” – dodaje Putin.

„Rosja stara się rozwiązać konflikt na Ukrainie w sposób pokojowy” – miał powiedzieć także Prezydent Federacji Rosyjskiej. „Trzeba było pozwolić Donbasowi mówić po rosyjsku i żyć po swojemu” – sugerował jakoby to Ukraina była winna rozpoczęcia wojny.

Co ciekawe, także Siergiej Ławrow zaostrzył swoje wypowiedzi w kierunku Ukrainy. Jeden z najbardziej zaufanych ludzi Putina miał stwierdzić, że Wołodymyr Zełenski dąży do sprowokowania konfliktu, pomiędzy Rosją a NATO. Rosja, jak przyznał Ławrow, nie da się jednak sprowokować i konsekwentnie będzie realizować założone wcześniej na Ukrainie cele.

źródło: Onet, Ria Novosti, media

Zobacz również: