Spotkanie w ramach Maja na Foksal poświęcimy zmarłej niedawno ś.p. Oldze Johann.

Jedno z ostatnich spotkań w ramach Maja na Foksal poświęcimy zmarłej niedawno ś.p. Oldze Johann.

Zapraszamy na film Majki Dłużewskiej „Patrzę na Ciebie Warszawo” – 13 czerwca (środa) g. 18.00, Dom Dziennikarza Foksal 3/5.

Film „Patrzę na Ciebie Warszawo” w reżyserii Marii Dłużewskiej oddaje prawdziwy, ciepły wizerunek osoby, która przez całe życie z pasją działała na rzecz wolności i zacieśniania wspólnoty Polaków. Misję tą realizowała wspólnie z mężem, Wiesławem Johannem, który jako adwokat bronił opozycjonistów w okresie PRL.

Olga Johann była wieloletnią radną Sejmiku Województwa Mazowieckiego i Rady Miasta, a od 2014 r. z ramienia PiS pełniła funkcję Wiceprzewodniczącej Rady Miasta Warszawy. Podejmowała liczne inicjatywy, mające na celu przywrócenie dobrej pamięci Żołnierzy Wyklętych – m.in. dzięki jej wysiłkowi, jedna z ulic na warszawskim Bemowie przyjęła nazwę Żołnierzy Wyklętych. W latach 80-tych wspólnie z mężem Wiesławem Johannem wspierała działania opozycji antykomunistycznej. Oboje prowadzili otwarty dom, w którym udzielali pomocy, porady i pocieszenia wszystkim prześladowanym.

Sylwetkę bohaterki filmu przedstawi red. Filip Frąckiewicz, prowadzenie spotkania red. Ewa Tylus.

Zapraszamy!

Zobacz również: