Szwedzkie służby socjalne w wydała, razem ze szwedzkim Migracji Zarządu, folder „skierowany do osób dorosłych, które są w związku małżeńskim z dzieckiem.”  Szwedzi są oburzeni tą dwuznaczną publikacją.

Ktoś mógłby pomyśleć, że to żart prima aprilisowy.  Ale na  stronie internetowej, rzeczywiście można znaleźć folder: «Informacja dla osób, które są żonate z dziećmi.»

Folder, opublikowany został w marcu 2018 r. We współpracy ze Szwedzką Komisją ds. Migracji. „Zawiera informacje o tym, co jest ważne w Szwecji w odniesieniu do małżeństw z dzieciemi i praw dziecka. Folder może być przekazany przez służby socjalne małżonkom lub profesjonalistom, którzy spotykają się z dziećmi – małżonkami”.

Ulotka informuje także „pary”, że „nie nadają się do wspólnego życia, jeśli dziecko ma mniej niż 15 lat”. Dzieje się tak dlatego, że w Szwecji współżycie nie jest dozwolona u osób młodszych niż 15 lat. Jednak takich związków nie brakuje wśród migrantów.

W mediach społecznościowych ludzie są zszokowani tym, że Opieka Społeczna wydała ulotkę z wytycznymi dla dorosłych, którzy wychodzą za mąż za dzieci. Twierdzą, że jest to kampania pedofilska.

 

Zobacz również: