Pixbay

 

Amerykańska grupa Playboy ogłosiła w środę, że zamyka wszystkie swoje strony na Facebooku. Wyjaśniła, że powodem jest skandal z gigantycznym wyciekiem danych milionów użytkowników tego serwisu.

Firma, której słynnym logo jest głowa „króliczka”, napisała w oświadczeniu, że „niedawne informacje o rzekomym niewłaściwym zarządzaniu przez Facebooka danymi użytkowników utwierdziły ją w decyzji, by zawiesić aktywność na tej platformie”.
Przypomniała, że na Facebooku Playboy i jego różne strony mają ponad 25 milionów fanów. „Nie chcemy być współwinni narażania ich na te domniemane praktyki” – czytamy.
„Dlatego ogłosiliśmy, że opuścimy Facebooka i zdezaktywujemy konta Playboya, które są bezpośrednio zarządzane przez Playboy Enterprises” – głosi komunikat.

Playboy tłumaczył w nim, że od lat miał kłopoty „z wyrażaniem swych wartości na Facebooku z powodu surowych zasad dotyczących treści”, ograniczających publikowanie materiałów prezentujących nagość. Aby dostosować się do kryteriów serwisu, „zmodyfikowaliśmy głos Playboya” – dodała firma, dla której niedawny skandal był kroplą, która przepełniła czarę.

Playboy twierdzi, że zawsze stawał w obronie „osobistej wolności i celebrowania seksu”, a środowa decyzja jest „kolejnym krokiem w tej walce”.

źródło: Radio Zet

Zobacz również: