atak

Coś potwornego. Ogromny pożar objął domy mieszkalne oraz linię kolejową. Nagrania, które pojawiły się w mediach społecznościowych przerażają. Zdarzenie wygląda niczym scena z filmu katastroficznego. Niestety incydent wydarzył się w rzeczywistości. 

Przyczyną pożaru wypadek ciężarówki z paliwem

Do koszmarnego pożaru doszło w Aguascalientes w środkowym Meksyku. Ogień objął budynki mieszkalne oraz tory kolejowe. Meksykańscy dziennikarze przekazali, że ewakuowano ponad 1500 osób. Niestety płomienie strawiły domy i samochody. Na szczęście nie ma informacji, aby ktoś zginął w skutek tego dramatycznego wydarzenia. Natomiast są osoby ranne.

Jak już wspominaliśmy, pożar wybuchł z powodu wypadku ciężarówki z paliwem. Funkcjonariusze policji zatrzymali kierowcę pojazdu.

Warto podkreślić, iż póki co okoliczności wypadku ciężarówki nie są jeszcze jasne. Pojawiają się sprzeczne informacje. We wstępnych raportach możemy przeczytać, iż ciężarówka zderzyła się z pociągiem. Jednak zdaniem dziennikarzy pojazd uderzył w wiadukt.

Głos w sprawie pożaru zabrała państwowa firma naftowa Pemex. Przedstawiciele przedsiębiorstwa zaprzeczyli, jakoby zakład był właścicielem ciężarówki. Poza tym dodali, iż pomagają w walce z ogniem. Przy okazji należy odnotować, iż w akcji gaśniczej udział bierze około 200 strażaków.

W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania potwornego pożaru w środkowym Meksyku. Na poniższym wideo widzimy całe zdarzenie z lotu ptaka. W oczy rzucają się kłęby czarnego dymu. Pokrywa on spory obszar miasta.

Na jednym z filmów ujrzymy pociąg towarowy pędzący w płomieniach. Z pewnością to przerażający widok.

https://twitter.com/adn40/status/1583239550956359680

Co ciekawe burmistrz miasta Leo Montañez przeprowadził transmisję na żywo na swoim profilu na FB. W relacji włodarza pojawiła się informacja o 300 domach w rejonie katastrofy, z których 120 zostało uszkodzonych.

źródło: Polsat News

Zobacz również: