wybuch w domu

Tragiczne wieści napłynęły z Indonezji. To wyspiarskie państwo w Azji Południowo-Wschodniej oraz Oceanii nawiedziło silne trzęsienie ziemi. Pierwsze informacje dotyczące liczby zabitych i rannych są dramatyczne.

Trzęsienie ziemi miało siłę 5,6 stopnia w skali Richtera

„Co najmniej 44 zabitych i ponad 700 rannych osób zostało w wyniku trzęsienia ziemi o sile 5,6 w skali Richtera w prowincji Jawa Zachodnia w Indonezji” – podała agencja Reutersa.

Przykre wieści potwierdził Herman Suherman, urzędnik rządowy z Cianjur, miasta w Zachodniej Jawie, gdzie na głębokości 10 km znajdowało się epicentrum trzęsienia ziemi. Przedstawiciel indonezyjskich władz przekazał mediom, że w wyniku tragedii zginęło co najmniej 20 osób, natomiast 300 kolejnych zostało rannych.

Warto podkreślić, że podane przez Hermana Suhermana dane dotyczą zaledwie jednej placówki medycznej. Zatem skala tragedii jest dużo większa. „To informacje z jednego szpitala, w Cianjur są cztery szpitale” – zaznaczył urzędnik. Jednocześnie zwrócił uwagę, iż liczba ofiar śmiertelnych i rannych prawdopodobnie wzrośnie.

„Zginęły dziesiątki osób. Setki, a może nawet tysiące domów jest uszkodzonych. Jak dotąd potwierdziliśmy śmierć 44 osób” – poinformował z kolei przedstawiciel administracji miasta Cianjur na Jawie Zachodniej.

Potwierdzają to wiadomości, które pojawiły się w lokalnych mediach. Zdaniem dziennikarzy w tej chwili wiadomo o co najmniej 44 osobach zabitych oraz ponad 700 poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi.

W sieci opublikowano także relacje świadków dramatu w Indonezji. Jeden z nich, który był w Cianjur w chwili, gdy nadeszło trzęsienie ziemi, przyznał, że poczuł „ogromne wstrząsy”, a ściany i sufit jego biurowca zostały uszkodzone. Mieszkańcy wybiegali z domów, a niektórzy omdlewali z powodu silnych wstrząsów. „Byłem bardzo zszokowany. Martwiłem się, że będzie kolejne trzęsienie ziemi” – powiedział mężczyzna.

Na koniec warto zwrócić uwagę na komunikat państwowej indonezyjskiej agencji ds. łagodzenia skutków klęsk żywiołowych. Instytucja ta przekazała, że dziesiątki budynków zostało zniszczonych, w tym muzułmańska szkoła z internatem, szpital i inne obiekty użyteczności publicznej.

źródło: Onet

Zobacz również: