Katarzyna Dowbor

W tym roku Katarzyna Dowbor przeszła na emeryturę. Wiadomo, jak wysokie świadczenie emerytalne otrzymuje uwielbiana przez wszystkich gwiazda szklanego ekranu. Także sama twarz programu „Nasz nowy dom” postanowiła skomentować wysokość swojej emerytury.

Katarzyna Dowbor w szczerych słowach o swojej emeryturze

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że Katarzyna Dowbor to ikona polskiej telewizji. Sympatyczna postać rozpoczynała karierę w TVP, a następnie w Polsacie. Obecnie jest twarzą programu „Nasz nowy dom”, który odmienia los dziesiątkom rodzin w Polsce.

W tym roku Katarzyna Dowbor przeszła na zasłużoną emeryturę, chociaż wciąż pojawia się na ekranie we wspomnianym powyżej programie. „Gdy dostałam pierwszą emeryturę, przeżyłam szok – to było jak z pierwszą pensją” – przyznała Katarzyna Dowbor na łamach Super Expressu.

W rozmowie z „Superakiem” wypowiedziała się także na temat wysokości swojej emerytury. Wbrew powszechnie panującej tendecji, że gwiazdy narzekają na kwotę emerytury, Katarzyna Dowbor nie zamierza tego robić.

„Moja emerytura to nie są grosze. Jestem zadowolona…” – potwierdziała gwiazda kojarzona w ostatnim czasie z programem „Nasz nowy dom”.

„Pracowałam na etacie przez 30 lat w państwowej firmie, odkładałam składki i mam emeryturę. Nie jest ona może jakaś bardzo wysoka, ale też nie jest bardzo niska. Nie narzekam.” – dodała Katarzyna Dowbor.

Jak myślicie ile emerytury otrzymuje Katarzyna Dowbor? „Szacunki wskazują na to, że Dowbor dostaje świadczenie na poziomie około 4 tys. zł. Do tego dochodzi oczywiście program „Nasz nowy dom”. Za jeden sezon podobno dostaje minimum 50 tys. zł. Prezenterka dorabia też w radiu czy internecie, gdzie prowadzi rozmaite imprezy. Uzyskiwanymi środkami potrafi się dzielić.” – wyliczają dziennikarze portalu o2.pl.

Dowbor nie marnuje jednak pieniędzy. Pomaganie ma wpisane we krwi. „Pomagam mamie, bo ma bardzo niską emeryturę, najniższą krajową, mimo dwóch fakultetów. Z bratem ją wspieramy, pomagamy jej, chcemy, żeby dobrze żyła” – przyznała na łamach Super Expressu.

źródło: Super Express, o2.pl

Zobacz również: