nie żyje dziennikarka

Smutna informacja pojawiła się dziś wieczorem w mediach. Nie żyje ceniona aktorka. Ilona Kuśmierska, bo o niej mowa zasłynęła zwłaszcza jedną rolą, za którą pokochali ją Polacy.

Nie żyje filmowa Jadźka z „Samych swoich”

Przykrą wiadomość o śmierci Ilony Kuśmierskiej przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych stacja TVP. Smutny wpis opatrzono zdjęciem zmarłej aktorki.

„W wieku 74 lat zmarła ceniona aktorka Ilona Kuśmierska. Dla widzów pozostanie przede wszystkim Jaźdzką Pawlakową z trylogii „Sami swoi” oraz najmłodszą córką Niechciców Emilką z filmu i serialu „Noce i dnie” – napisano na profilu TVP na Facebooku.

Smutną informację potwierdził mąż aktorki. Mężczyzna zamieścił w mediach społecznościowych emocjonalne oświadczenie. „To ty miałaś mnie opłakiwać, jesteś przecież… byłaś… młodsza” – napisał małżonek artystki.

„Dziś rano, 18 września, niespodziewanie odeszła do Domu Pana Ilona Kuśmierska – Kocyłak – ukochana żona, mama, babcia i prababcia. Niech spoczywa w pokoju! Pogrążeni w smutku mąż, dzieci, wnuki i prawnuki” – napisała z kolei rodzina zmarłej.

Z wpisu opublikowanego na Facebooku wynika, że Ilona Kuśmierska zmarła nagle. Artystka do ostatnich chwil życia była aktywna towarzysko. Co ciekawe, jeszcze wczoraj uczestniczyła w spotkaniu gwiazd zaangażowanych w kręcenie „Samych swoich”.

Kim była zmarła aktorka?

Ilona Kuśmierska została hojnie obdarzona przez naturę. Była nie tylko urodziwa i utalentowana, ale do tego miała charyzmatyczną osobowość. Kobieta dysponowała więc wszystkimi cechami, które powinna mieć dobra aktorka.

Artystka zadebiutowała niedługo po swoich szesnastych urodzinach. Chociaż miała szansę na międzynarodową karierę, zdecydowała się zostać w Polsce. Tu ukończyła szkołę filmową.

W końcu trafiła na casting do filmu „Sami swoi”. Aktorka zdobyła rolę Jadźki Pawlak, która to na zawsze odmieniła jej karierę. Nie tylko Sylwester Chęciński – reżyser kultowej komedii, był zauroczony Kuśmierską. Miliony Polaków również pokochały artystkę.

Kobieta przerwała karierę aktorską w 1998 roku po poważnym wypadku samochodowym. Aktorka wjechała wówczas samochodem w tramwaj. Odniosła mnóstwo obrażeń. Po tym traumatycznym zdarzeniu gwiazda skupiła się przede wszystkim na rozwoju kariery dubbingowej. Natomiast w 2018 roku Ilona Kuśmierska przeszła na emeryturę.

źródło: Goniec

Zobacz również: