Władimir Putin

To się w głowie nie mieści. Na jaw wyszło, jak Rosjanie traktują swoich żołnierzy poległych w trakcie wojny w Ukrainie. Niewątpliwie to niezwykle szokujące ustalenia.

Rosjanie nie mają szacunku nawet dla swoich zmarłych

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy poczyniła bulwersujące ustalenia. „Rosyjscy dowódcy wpisują zabitych żołnierzy w wojnie w Ukrainie na listę „zaginionych”, aby ukryć duże straty” – przekazali Ukraińcy. To jednak nie wszystkie szokujące doniesienia. Z jednej z przechwyconych rozmów rosyjskich żołnierzy wynika, iż Rosjanie wyrzucają nieżyjących wojskowych na wysypisko, a rodzinom ofiar mówią, że „zaginęli”.

Ukraińskie służby nie mają wątpliwości, iż w trakcie wojny w Ukrainie ginie dużo więcej rosyjskich żołnierzy niż twierdzi Władimir Putin i jego świta. Dowodem potwierdzającym tę tezę mogą być przechwycone nagrania, które obnażają zakłamanie Kremla.

Jednocześnie strona ukraińska ma nadzieję, że dzięki ujawnieniu rozmów rosyjskich wojskowych walczących na terytorium Ukrainy, zwykli Rosjanie dowiedzą się, jak rosyjscy przywódcy traktują swoich żołnierzy.

Ukraińcy chcą dotrzeć do zwykłych obywateli Federacji Rosyjskiej

Niewątpliwie można powiedzieć, że rosyjskie dowództwo traktuje poległych wojskowych bez szacunku, a wręcz nieludzko. Przechwycona przez SBU rozmowa Rosjan wyraźnie pokazuje, iż Rosja chce za wszelką cenę ukryć ciała swoich żołnierzy. Z tego powodu, w Doniecku stworzono nawet specjalne wysypisko, gdzie przewozi się ciała poległych na froncie. „To wysypisko, tak wysokie jak człowiek, świadczy o tym, że są ich tysiące. Tutaj je wyrzucają” – usłyszymy na opublikowanym w mediach społecznościowych nagraniu.

Ten sam wojskowy stwierdził, iż wszyscy zabici żołnierze, którzy trafiają na wysypisko, według oficjalnych informacji, są „zaginieni”. Mało tego, Rosjanin przyznał, iż jego znajoma zapłaciła ochroniarzowi, „aby znalazł jej krewnego”  na terenie jednego z takich wysypisk pod Donieckiem.

Do wspomnianego nagrania Służby Bezpieczeństwa Ukrainy dołączyły swój komentarz. „Rodzice, żony i krewni okupantów powinni pomyśleć, czy są gotowi, aby ich bliscy zostali rozerwani przez psy lub zgnili na wysypisku pod gołym niebem” – zaznaczyła strona ukraińska.

źródło: o2.pl

Zobacz również: