Roman Polko
youtube

Od co najmniej kilku tygodni w mediach pojawiają się informacje, że Rosja planuje zaatakować kolejny kraj. Eksperci są dość mocno podzieleni w tej kwestii. Jedni uważają, że to realne, a drudzy, że to wręcz absurdalny pomysł. Całą sytuację postanowił skomentować także Generał Roman Polko.

Czy Rosja zaatakuje Mołdawię? Gen. Roman Polko odpowiada

W ostatnich dniach jeszcze bardziej zintensyfikowały się doniesienia o tym, że Rosja możę zaatakować Mołdawię. W miniony czwartek telewizja Kanał24, cytując ukraińskie służby specjalne, poinformowała nawet, że Władimir Putin i jego generałowie już opracowali szczegółowy plan ataku na Mołdawię. Wskazano, że Dzień Zwycięstwa, a więc 9 maja, ma być dniem rozpoczęcia inwazji Rosjan na kolejny kraj. Co na to wszystko Generał Roman Polko?

„To absurdalne zadanie z wojskowego punktu widzenia, ponieważ jest to zaprzeczenie zasad sztuki wojennej” – komentuje Roman Polko.

„Potencjał rosyjskiej armii się wyczerpuje (…) Podbicie Mołdawii przez Rosję ostatecznie wcale nie byłoby takie łatwe.” – dodaje. Uważa jednak, że taki pomysł owszem, mógł zrodzić się w głowie Władimira Putina czy Siergieja Szojgu. Zdaniem Polko, są to ludzie, którzy tak naprawdę nie mają pojęcia o wojsku.

„Ten generał Szojgu nigdy nie służył w armii, to może być jedynie przerost ambicji nad rzeczywistymi możliwościami” – skwitował Roman Polko.

źródło: Interia.pl, PAP

Zobacz również: