Władimir Putin

Rosja już jutro, 9 maja będzie jak co roku świętować Dzień Zwycięstwa. Na Kremlu liczyli, że data ta zbiegnie się z sukcesem na Ukrainie. Tymczasem Rosja w ostatnich dniach nie robi żadnych znaczących postępów, a to ma powodować wybuchy złości u Władimira Putina. Według kilku źródeł, Prezydent Federacji Rosyjskiej może zdecydować się na jeszcze większe zaostrzenie działań wojennych. Czy Putin wydał już rozkaz co zrobić 9 maja? Wiele na to wskazuje. Ukraińcy przechwycili rozmowę i jeżeli jest prawdziwa, to doniesienia są wyjątkowo niepokojące.

Czy Władimir Putin naprawdę pójdzie na całość 9 maja?

„Ukraiński wywiad wojskowy przechwycił rozmowę rosyjskich żołnierzy, w której spekulują oni o możliwej katastrofie nuklearnej.” – czytamy na łamach portalu Interia.pl. Rozmowę można odsłuchać na samym dole naszego tekstu.

„Putin wydał nieoficjalny rozkaz zakończyć to wszystko do 9 maja. Jeśli nie skończymy, to spali ich wszystkich nuklearnym gówn*m” – słyszymy z ust rosyjskiego żołnierza.

Warto jednak zaznaczyć, że opublikowana poniżej rozmowa to prawdopodobnie dyskusja podrzędnych wojskowych, a więc nie wiadomo, na ile informacje przekazywane podczas niej są wiarygodne, a na ile to skutek rosyjskiej propagandy. Być może hasła o rzekomym ataku nuklearnym mają zmobilizować wojsko rosyjskie w panice przed nim, do większej mobilizacji swoich działań.

Jedno jest pewne, świat z zaniepokojeniem przygląda się temu, co wydarzy się 9 maja podczas Dnia Zwycięstwa. Pozostaje mieć nadzieję, że Władimirowi Putinowi i jego podwładnym nie przyjdzie do głowy kolejny, szalony pomysł.

Rzeczoną w artykulę rozmowę, można odsłuchać poniżej.

źródło: Interia.pl, media

Zobacz również: