rosja okręt

Coś niebywałego. Rosjanie stracili kolejny ze swoich okrętów. To już kolejnyw w ostatnich godzinach sukces ukraińskiej armii, która nie tylko dzielnie broni swojego terytorium, ale też coraz skuteczniej kontratakuje siły wroga. Mamy nagranie wideo, które publikujemy u dołu tekstu.

Rosjanie tracą kolejny okręt. Nagranie z ukraińskiego ataku robi furorę

Nagranie z wideo z ataku ukraińskiej armii na rosyjski okręt, stacjonujący na Morzu Czarnym opublikowano w serwisie Telegram. To jeszcze nie wszystko, bowiem krótko po tym, Ukraińcy zestrzelili także rosyjskiego drona w tym samym rejonie.

Rosyjski kuter desantowy klasy Sierna po skutecznym ataku Ukraińców zatonął u wybrzeży Wyspy Węży. To kolejna bolesna strata dla rosyjskiej armii, która nie osiąga założonych celów.

„Od początku inwazji na Ukrainę wojsko rosyjskie straciło już około 25,1 tys. żołnierzy, 2713 pojazdów opancerzonych i 1122 czołgi, a także 199 samolotów i 155 śmigłowców” – donosi radio RMF FM, cytując Sztab Generalny Ukrainy.

Jeszcze pokaźniej wyglądają straty Rosjan za ostatnią dobę. „Z kolei w ciągu ostatniej doby Rosja straciła około 200 żołnierzy, 27 pojazdów opancerzonych, 12 czołgów, siedem systemów artylerii, system przeciwlotniczy, wieloprowadnicową wyrzutnię rakiet, osiem samochodów i cystern oraz 17 dronów” – czytamy w rzeczonym źródle.

Poniżej można zobaczyć wspomniane nagranie wideo, przedstawiające ukraiński atak na wrogi okręt.

źródło: media, Telegram, RMF FM

Zobacz również: