Marszałek Grodzki

Ciężko uwierzyć w to, co marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Tomasz Grodzki powiedział w trakcie wystąpienia skierowanego dla ukrańskiego parlamentu. Oskarża on polski rząd o finansowanie rosyjskiego ataku na Ukrainę.

Tomasz Grodzki w skandaliczny sposób o działaniach polskiego rządu

Każdy, zdroworozsądkowo myślący obywatel wie, jak wiele Polska robi dla Ukrainy, żeby pomóc jej w powstrzymaniu zbrodniczej agresji Rosji. Wysyłamy na Ukrainę pomoc humanitarną, amunicję czy sprzęt wojskowy, a dodatkowo przyjęliśmy już do swoich domów ponad 2 miliony uchodźców, uciekających przed wojną. Tomasz Grodzki zdecydował się jednak na skandaliczne słowa, które w opinii wielu polityków, szkalują Polskę i rząd.

„Muszę was przeprosić za to, że niektóre firmy w haniebny sposób kontynuują działalność w Rosji, że nadal przez Polskę jadą tysiące tirów na Białoruś i dalej, że nadal rząd importuje rosyjski węgiel i nie potrafi zamrozić aktywów rosyjskich oligarchów.” – powiedział Tomasz Grodzki, kierując swoje słowa do ukraińskiego parlamentu. To jeszcze nie wszystko.

„W ten sposób z niedającą się zaakceptować hipokryzją nadal – nawet wbrew intencjom – finansujemy zbrodniczy reżim, który zdobyte pieniądze zużywa na mordowanie niewinnych ludzi.” – dodał.

Skandal. Tak komentują to posłowie innych opcji politycznych, z Prawem i Sprawiedliwością oraz Pawłem Kukizem na czele. „Powinien ożenić się z Ochojską. I adoptować Lisa. I byłaby rodzina na medal. Medal Bohatera Związku Radzieckiego.” – odniósł się Paweł Kukiz do słów marszałka Tomasza Grodzkiego.

Prawo i Sprawiedliwość zapowiada wniosek o odwołanie Grodzkiego z funkcji marszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. „Te kłamliwe słowa są hańbiące i sprzeczne z polską racją staną. Są granice, których przekraczać nie wolno!” – komentuje Marek Pęk z Prawa i Sprawiedliwości.

„Wypowiedź Marszałka Grodzkiego kierująca zarzuty wobec własnego kraju, to nie tylko stek bzdur, ale również uderzenie w wizerunek Polski i pracę setek tysięcy pracowników służb państwowych, wolontariuszy, samorządowców, ludzi dobrej woli, którzy od miesiąca wspierają Ukrainę.” – dodaje rzecznik rządu Piotr Mueller.

źródło: PAP, Interia.pl, media

Zobacz również: