ukraiński generał

Ukraiński generał Wiaczesław Abroskin jest dzisiaj na ustach wszystkich. Wojskowy jest w stanie oddać swoje życie za uratowanie dzieci. Właśnie taką propozycję złożył Rosjanom, którzy mają trzy dni na podjęcie decyzji.

Wiaczesław Abroskin to cichy bohater. Czy Rosjanie przyjmą jego propozycję?

Pogarsza się sytuacja humanitarna w oblężonym przez Rosjan Mariupolu. Mimo tego Ukraińcy wciąż bohatersko walczą, choć są skazywani na pożarcie. Niestety wskutek oblężenia i katastrofy humanitarnej coraz więcej osób, w tym dzieci umiera.

W związku z tym, z niebywałym apelem do Rosjan zwrócił się generał Wiaczesław Abroskin. Jest on skłonny poświęcić swoje życie w zamian za uratowanie ukraińskich dzieci.

„Jestem generałem, który organizował przeciwko wam opozycję w obwodzie donieckim. Jestem uwzględniony na waszych listach sankcyjnych. Kiedyś już chcieliście mnie zabić.” – napisał do Rosjan Wiaczesław Abroskin. Dodaje też, że zabił kilkudziesięciu rosyjskich najeźdzców, a setki z nich pomógł zatrzymać. Po tym wszystkich złożył niesamowitą propozycję.

Abroskin jest gotowy się poddać i poświęcić swoje życie. Z racji tego, że jest blisko pułku Azowa, po pojmaniu przez Rosjan prawdopodobnie zostanie zabity.  „Moje życie należy tylko do mnie. Oferuję je w zamian za życie dzieci, które pozostają w oblężonym Mariupolu” – napisał Wiaczesław Abroskin.

Abroskin dał Rosjanom trzy dni na odpowiedź. Jeżeli wypuszczą oni z Mariupola wszystkie dzieci, podda się i jest gotowy umrzeć. Już teraz stał się bohaterem nie tylko w Ukrainie, ale i na całym świecie. Jego przykład doskonale pokazuje, jak wielka jest mobilizacja, żeby nie tylko obronić kraj przed rosyjską napaścią, ale też uchronić jak najwięcej żyć, zwłaszcza dzieci, które niestety także stają się celem wojsk Władimira Putina.

Zobacz również: