dzieci Ukraina

Jedna z ukraińskich dziennikarek opublikowała wstrząsające fotografie. Są one dowodem na to, iż część ukraińskich matek zaczęła znakować swoje dzieci. W jakim celu? Odpowiedzi kobiet są szokujące.

Matki umieszczają na swoich dzieciach specjalne znaki

To już 28. dzień wojny w Ukrainie. Niestety niemalże każdego dnia napływają informacje o rannych i zabitych cywilach. Rosyjscy żołnierze są wobec nich wyjatkowo bestialscy. Atakują bloki mieszkalne, a także budynki użyteczności publicznej takie jak szpitale, przedszkola, czy teatry.

Wśród ofiar znajdują się także dzieci. Od początku wojny na Ukrainie z rąk okupanta zginęła już ponad setka maluchów w wieku od kilku do kilkunastu lat. Z najnowszych danych wynika, że od 24 lutego smierć poniosło już 117 dzieci, a ponad 155 zostało rannych.

Wydaje się, że najbardziej tragiczna sytuacja jest w tej chwili w oblężonym przez Rosję Mariupolu. Media donoszą o około 100 tysiącach mieszkańców, którzy żyją w nieludzkich warunkach. Brakuje wszystkiego od wody i żywności po leki. Mało tego, miasto znajduje się pod ciągłym ostrzałem.

„Około 100 tysięcy mieszkańców żyje w nieludzkich warunkach, bez jedzenia, bez wody, bez leków, całkowicie zablokowanych, pod ciągłym ostrzałem, ciągłym bombardowaniem” – alarmuje sytematycznie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Warto dodać, iż i tak dramatyczne położenie mieszkańców Mariupola pogarsza fakt, iż Rosjanie co chwila udaremniają wszelkie próby ewakuacji cywilów z oblężonego miasta. Na ten temat wypowiadał się także wspomniany już prezydent Zełenski. „Prawie wszystkie próby zostały udaremnione przez rosyjskich najeźdźców – ostrzał lub celowy terror” – mówił niedawno o korytarzach humanitarnych przywódca Ukrainy.

Sytuacja jest na tyle dramatyczna, że ukraińskie matki podejmują wstrząsające działania. Ukraińska dziennikarka opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcia. Na fotografiach widzimy ukraińskie dziecko, które zostało oznaczone przez swoją mamę.

Pojawia się pytanie, w jakim celu kobieta oznakowała swoją pociechę? Anastazja Lapatina z „The Kyiv Independent” tłumaczy, iż matka umieściła symbole na ręce dziecka na wypadek uwięzienia pod gruzami.

„Rozmawiałam z kobietą, która uciekła z Mariupola, powiedziała mi, że zapisuje grupy krwi swoich dzieci na rękach, na wypadek gdyby zostały uwięzione pod gruzami, gdy rakieta uderzy w ich dom” – napisała dziennikarka na Twitterze.

źródło: o2.pl

Zobacz również: