Władimir Putin

O tym, że Władimir Putin jest zdolny do wszystkiego, wie już cały świat. Prezydent Federacji Rosyjskiej nie miał żadnych zahamowań, żeby wydać decyzję o ataku na obiekty i ludność cywilną na Ukrainie. Teraz niestety, ale okazuje się, że może pójść jeszcze o kilka kroków dalej.

Kolejny szalony pomysł Władimira Putina. Wywiad ostrzega przed tym, co zamierza zrobić

Wojnę na Ukrainie śledzi cały świat. Także różne służby wywiadowcze. W ostatnim czasie najwięcej informacji, pomocnych Ukrainie przekazuje zarówno brytyjski, jak i amerykański wywiad. Teraz jednak Brytyjczycy ustalili coś niepokojącego.

Okazuje się, że Władimir Putin jest zdesperowany. Przyparty do ściany, w związku z tym, że wojna na Ukrainie nie idzie po jego myśli, może zdecydować się na wdrożenie nowego, bestialskiego planu. Brytyjski wywiad ostrzega.

Informacje o tym, że Rosja jest wściekła i nie udało jej się osiągnąć żadnego z większych celów wojny na Ukrainie przekazało Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii. Wraz z tą wiadomością pojawiło się ostrzeżenie. „Rosja została zmuszona do zmiany swojego podejścia operacyjnego i obecnie realizuje strategię wyniszczania.” – czytamy w danych wywiadowczych.

„Może się to wiązać z masowym użyciem siły ognia, skutkującym wzrostem ofiar wśród ludności cywilnej, zniszczeniem ukraińskiej infrastruktury i zaostrzeniem kryzysu humanitarnego” – przekazują Brytyjczycy.

Prawdopodobnie w ten sposób, Władimir Putin będzie chciał „zmiękczyć” Ukrainę. Ataki na ludność cywilną, w tym także zabijanie dzieci, ma obniżyć morale zarówno samych Ukraińców, jak i wojska.

Brytyjczycy donoszą też, że Putin jeszcze bardziej zaciekle głosi propagandę w Rosji. W ten oto sposób chce uzyskać jeszcze większą przychylność Rosjan co do wojny na Ukrainie. Próbuje wmówić w swoim kraju, że to Ukraina rozpętała trwające tam piekło.

źródło: o2.pl, media

Zobacz również: