Władimir Putin

Pojawiły się niepokojące doniesienia odnośnie Czarnobyla. Według ukraińskiego wywiadu wojskowego, Władimir Putin wydał rozkaz przygotowania ataku terrorystycznego w elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Dodajmy, że ma to być prowokacja, która ma na celu obciążyć odpowiedzialnością za zamach Ukrainę.

Władimir Putin chce zrzucić winę na władze Ukrainy

W mediach społecznościowych pojawił się niepokojący komunikat. „Według naszych informacji Władimir Putin wydał rozkaz przygotowania aktu terrorystycznego w elektrowni jądrowej w Czarnobylu. W kontrolowanej przez wojska rosyjskie elektrowni planowane jest wywołanie katastrofy technogennej, odpowiedzialnością za którą okupanci będą chcieli obarczyć Ukrainę” – przekazał we wpisie w ukraiński wywiad wojskowy.

Strona ukraińska podkreśla, iż elektrownia w Czarnobylu jest całkowicie odłączona od systemów monitoringu MAEA. Infrastruktura jest również pozbawiona prądu. W tej chwili systemy bezpieczeństwa czerpią energię z generatorów, jednak nie wystarczy jej na długo. Ukraińcy przewidują, iż systemy bezpieczeństwa będą działały jeszcze tylko około 48 godzin.

Rosyjscy agresorzy, którzy w tej chwili kontrolują elektrownię w Czarnobylu nie wpuścili na jej teren ukraińskiej brygady remontowej. Natomiast do obiektu weszli białoruscy specjaliści.

Okazuje się, że w grupie Białorusinów można znaleźć nie tylko ekspertów, ale i rosyjskich dywersantów, którzy mają być odpowiedzialni za przygotowanie zamachu. Rosja zamierza sfałszować dowody i winą za zamach obarczyć Ukrainę.

Według ukraińskiego wywiadu po terenie lotniska Antonow w Gostomelu jeździ samochód-chłodnia, który zbiera ciała ukraińskich żołnierzy. Prawdopodobnie zwłoki wojskowych Putin planuje użyć w trakcie planowanego zamachu. Rosja chce przedstawić zmarłych Ukraińców jako terrorystów zlikwidowanych na terenie elektrowni w Czarnobylu.

Głos w sprawie zabrał nawet Dmytro Kuleba. „Apeluję do całej społeczności międzynarodowej do natychmiastowego wezwania Rosji do wstrzymania ognia i umożliwienia ekipom naprawczym jak najszybszego przywrócenia dostaw energii elektrycznej” – powiedział minister spraw zagranicznych Ukrainy.

„Nie uzyskując pożądanego rezultatu z naziemnej operacji wojskowej i bezpośrednich negocjacji, Putin jest gotowy podjąć się nuklearnego szantażu społeczności światowej” – stwierdziły władze Ukrainy.

źródło: o2.pl, media

Zobacz również: