ojciec zamordował syna

Media, powołując się na informacje od rodziny poinformowały o śmierci byłego ministra finansów. W mediach społecznościowych pojawiły się z kolei liczne kondolencje, od czołowych polityków w Polsce.

Jerzy Osiatyński nie żyje. Był ministrem finansów

Smutną wiadomość o śmierci byłego ministra finansów, profesora Jerzego Osiatyńskiego możemy przeczytać między innymi w portalu tvn24.pl. „Ekonomista, były minister finansów w rządzie Hanny Suchockiej, wieloletni konsultant Banku Światowego i doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego zmarł w piątek wieczorem w wieku 81 lat” – czytamy we wskazanym powyżej źródle.

Wskazany portal opisuje także bogatą karierę Jerzego Osiatyńskiego. W latach 1989-91 zasiadał on w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, a od 1992 do 1993 roku był ministrem finansów w rządzie Hanny Suchockiej. Ponadto był posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej I, II, III i X kadencji. Był członkiem wielu sejmowych komisji i podkomisji, zajmujących się głównie finansami, polityką ekonomiczną oraz sprawami związanymi z integracją europejską.

W latach 1995-2008 był konsultantem Banku Światowego, a od 2010 w różnym zakresie doradzał prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu. Trzy lata później wszedł w skład Rady Polityki Pieniężnej.

Jerzy Osiatyński zmarł wieku 81 lat. W mediach społecznościowych żegna go wielu zaprzyjaźnionych polityków. To m.in. Grzegorz Schetyna, Jan Vincent-Rostowski czy Marek Belka.

„W krótkim czasie dużo zrobił np wprowadzil VAT,zezwolił. na denominacje a poza tym meloman.” – napisała była Prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, nie ukrywając, że Osiatyński był jej ulubionym Ministrem Finansów.

źródło: PAP, TVN24, media

Zobacz również: