Lech Wałęsa
Foto: Instagram

Były prezydent zachowuje się jak hipoktyta? Można dojść do takich wniosków, patrząc na zdjęcia, które Lech Wałęsa opublikował w mediach społecznościowych.

Lech Wałęsa nie wyciągnął wniosków ze swojej choroby

Niedawno były prezydent przechorował COVID-19. Dodajmy, iż o zakażeniu koronawirusem poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. „Ból głowy. Nie mogę rozgrzać ciała. Odczuwam odrywanie ciała od kości. Nie mogę poradzić sobie z własnym ciałem. Co robić… Po tej nauczce nie będę rozstawać się z maseczką” – pisał wówczas polityk.

Chociaż legenda „Solidarności” dość ciężko zniosła zakażenie, to wygląda na to, iż nie wywarło to na niej większego wrażenia. Pozostało jedynie lekkie osłabienie. Natomiast prawdopodobnie nic nie wyszło z wcześniejszych zapewnień noblisty. Mężczyzna postępuje zupełnie inaczej niż mówił jeszcze kilkanaście dni temu, w trakcie choroby.

Gdańszczanin chętnie podejmuje gości w swoim biurze. Mało tego, jak wynika z fotografii opublikowanych przez samego Lecha Wałęsę, obostrzenia pandemiczne raczej nie są przestrzegane w jego biurze.

Na zdjęciach z Facebooka widzimy, że ludzie odwiedzający Lecha Wałęsy nie mają poprawnie założonych maseczek. Zresztą sam polityk także nie ma maski nasuniętej na usta i nos.

Poza tym, nie da się nie zauważyć, iż w gabinecie Lecha Wałęsy nie ma mowy o jakimkolwiek bezpiecznym dystansie społecznym. Wszyscy są blisko siebie, czasem nawet się ściskają.

Trudno nie oprzeć się wrażeniu, iż legenda „Solidarności” wraz z ozdrowieniem i poprawą samopoczucia, zapomniała o swoich zapewnieniach dotyczących przestrzegania zasad covidowych.

Niewątpliwie, biorąc pod uwagę, że na świecie nadal szaleje pandemia, zachowanie byłego prezydenta jest wysoce nieodpowiedzialne. Tym bardziej, że dla wielu Polaków, polityk jest wzorem do naśladowania.

Oczywiście fotografie wywołały komentarze użytkowników Facebooka. „A potem chorzy na covid po tych usciskach” – krytykowali internauci. Niektórzy ludzie wręcz apelowali do polityka. „Panie Prezydencie, proszę pilnować gości, żeby nosili maseczki prawidłowo. Widzę, że kilka osób ma odkryte nosy! To tak jakby nie mieli maseczek” – przeczytamy na popularnym portalu społecznościowym.

Źródło: o2.pl, Facebook

Zobacz również: