nie żyje AdoDe

Media donoszą o śmierci znanego polityka. Od 26 grudnia przebywał w szpitalu, o czym opinia publiczna dowiedziała się dopiero dzień przed jego śmiercią. Jako przyczynę zgonu podano poważne powikłania.

Nie żyje David Sassoli, był szefem Parlamentu Europejskiego

65-letni David Sassoli zmarł w nocy, z poniedziałku na wtorek. Jak donoszą media, tuż po Świętach Bożego Narodzenia trafił do szpitala pod opiekę lekarzy. Powodem były poważne powikłania na tle dysfunkcji układu immunologicznego. To drugi raz, kiedy w ostatnim czasie odwiedził szpital, bowiem w 2021 roku trafił pod opiekę włoskich lekarzy z powodu ostrego zapalenia płuc.

Niestety zmarł w nocy, z poniedziałku na wtorek. „David Sassoli zmarł 11 stycznia o godzinie 1:15 w szpitalu onkologicznym w Aviano we Włoszech, gdzie był hospitalizowany.” – przekazał dzisiejszej nocy Roberto Cuillo, rzecznik Davida Sassoliego.

Data, godzina, jak i miejsce pogrzebu Davida Sassoliego nie są jeszcze znane. Jak informuje Cuillo mają zostać przekazane opinii publicznej w ciągu najbliższych godzin.

David Sassoli był eurodeputowanym VII, VIII i IX kadencji oraz przewodniczącym Parlamentu Europejskiego IX kadencji (2019-2022). Zanim zajął się na poważnie polityką, pracował dla włoskiej stacji telewizyjnej RAI. Do wielkiej polityki wszedł w 2009 roku, kiedy z ramienia Partii Demokratycznej po raz pierwszy uzyskał mandat europosła.

źródło: Goniec.pl, TVN24

Zobacz również: