nie żyją dwaj Polacy w Ukrainie

Tragiczne doniesienia z dróg. Nie żyje Przemysław Gąsiorowicz. Polski aktor zmarł podczas podróży na pogrzeb swojego kolegi, Wiktora Kopcia.

Przemysław Gąsiorowicz nie żyje

O wypadku donosi PAP, a także portal Interia. Rozpisują się o nim też wszystkie najważniejsze media w kraju. Przemysław Gąsiorowicz był aktorem Teatru imienia Juliusza Osterwy w Lublinie. Właśnie z nim związany był nieprzerwanie od 2007 roku.

„Z głębokim żalem zawiadamiamy o tragicznej śmierci naszego Przyjaciela, Aktora Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Przemysława Gąsiorowicza.” – możemy przeczytać na stronie teatru. „Człowiek nigdy nie jest gotowy na taki scenariusz… Potrzeba ciszy na scenie i w ludzkich sercach…” – czytamy w dalszej części wpisu, informującego o śmierci Gąsiorowicza.

Do sieci wyciekły też zdjęcia z miejsca wypadku. Do czołowego zderzenia dwóch samochód osobowych doszło na obwodnicy Lubartowa. Jednym z nich podróżował właśnie Przemysław Gąsiorowicz. Na zdjęciach widzimy czarną osobówkę z doszczętnie zniszczonym przodem, z którego nie zostało dosłownie nic. Z pewnością siła uderzenia była ogromna. Okoliczności zdarzenia ustala policja pod nadzorem prokuratury. Poszkodowanych zostało aż sześć osób, a na miejscu pojawił się helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Droga była zablokowana przez kilka godzin.

Przemysław Gąsiorowicz był zdobywcą wielu nagród. „Był laureatem głównej nagrody w kategorii „aktor” na III Festiwalu Teatrów Niewielkich 2007 za autorski monodram „Gombrotypy” według tekstów Witolda Gombrowicza.” – to jedne z nich. Zginął podczas podróży na pogrzeb Witolda Kopcia, który występował na deskach tego samego teatru.

Rodzinom i bliskich zmarłych oraz wszystkim współpracownikom Teatru im. Juliusza Osterwy składamy szczere wyrazy współczucia.

źródło: Interia, PAP, media

Zobacz również: