granica polsko-białoruska czołgi

Tematem numer jeden w Polsce, ale i na całym świecie jest kryzys migracyjny przy polsko-białoruskiej granicy. Niestety, ale dochodzi tam do coraz większej liczby prowokacji ze strony białoruskiego reżimu, a migranci za wszelką cenę próbują wedrzeć się na terytorium Polski. Optymizmem nie napawają także zdjęcia, które właśnie opublikowano. Widać na nich rosyjski sprzęt wojskowy, który jest zlokalizowany przy granicy z Ukrainą.

Co robi rosyjski sprzęt wojskowy blisko granicy z Ukrainą?

Zacznijmy od tego, że chodzi o poniżej opublikowane zdjęcia satelitarne. Widać na nich liczne rosyjskie czołgi, ale także systemy rakiet balistycznych krótkiego zasięgu. Jak informuje agencja Maxar, mają one być rozmieszczone nieopodal granicy Rosji z Ukrainą. Jak widać, kotłuje się nie tylko na polsko-białoruskiej granicy, ale możliwa jest również eskalacja konfliktu na rosyjsko-ukraińskiej granicy.

https://twitter.com/MilitaryBWF/status/1456977478652596230

„Wszystkie dostępne informacje wskazują, że siły zbrojne Rosji podtrzymują potężne zgrupowanie ofensywne przy granicy z Ukrainą. (…) Pozwala to władzom rosyjskim w bardzo krótkim czasie na przemieszczenie załogi i tworzenie bojowych grup uderzeniowych gotowych do działań ofensywnych na terytorium Ukrainy. Tak więc, jeśli Rosja planuje rozszerzyć agresję, przeprowadzone zostaną dodatkowe przerzuty rosyjskich pododdziałów do granicy z Ukrainą.” – czytamy w portalu wmeritum.pl.

źródło: wmeritum.pl

Zobacz również: