policja

Policja z Poznania i Tarnowa Podgórnego otrzymała zgłoszenie, że w parku w podpoznańskim Przeźmierowie doszło do wymuszenia pieniędzy. Ofiarą było dziecko. Przybyli na miejsce policjanci niewątpliwie byli nieco zdziwieni tym, kto okazał się sprawcą przestępstwa. Oto szczegóły całej bulwersującej sytuacji.

Policja ustaliła szokujące fakty w sprawie wymuszeń pieniędzy

Jak już wspomnieliśmy, stróże prawa z Poznania i Tarnowa Podgórnego udali się z interwencją do parku w Przeźmierowie. Było to niedzielę, 5 września. Zgodnie z otrzymanym zgłoszeniem, miało tam dojść do wymuszenia pieniedzy od 13-letniego dziecka. Poza tym, policja została poinformowana, iż sprawca może mieć przy sobie niebezpieczne narzędzie. To co zastali na miejscu, przypuszczalnie mocno ich zdziwiło.

Zazwyczaj sprawcami wszelkiego rodzaju wymuszeń są osoby dorosłe. Tym razem, okazało się, iż pieniądze wymuszał zaledwie 17-letni chłopak. Oczywiście policjanci ujęli młodego mężczyznę. „Po kilku minutach funkcjonariusze byli już na miejscu i zatrzymali mężczyznę na gorącym uczynku, tuż po tym jak odebrał gotówkę od 13-latka” – opowiadała Marta Mróz z biura prasowego poznańskiej policji.

Co ciekawe, w toku śledztwa policja ustaliła bulwersujące fakty dotyczące 17-latka z miejscowości Trzebaw. Jak się okazało, nie było to jedyne wymuszenie na jego koncie. Młody mężczyzna już wcześniej dopuszczał się tego typu czynów. Poza tym, w trakcie rozbojów miał zastarszać swoje ofiary pałką. „Policjanci zebrali materiał dowodowy i zrobili przeszukanie jego miejsca zamieszkania. Tam, zabezpieczyli pałkę teleskopową, którą sprawca miał grozić wcześniej 13-latkowi” – wyjaśniła Marta Mróz.

Oczywiście sprawca usłyszał zarzuty. Sąd zdecydował, iż 17-latek najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie tymczasowym. „Za to przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia. Funkcjonariusze zaznaczają, że sprawa jest rozwojowa, ponieważ osób pokrzywdzonych może być więcej” – poinformowała policja.

Źródło: Fakt

Zobacz również: