źródło fot.: CBŚP

CBŚP właśnie sprowadziło do Polski szefa gangu piorącej pieniądze kolumbijskich karteli. Jak donosi RMF24 mężczyznę przetransportowano specjalnym konwojem, z zachowaniem szczególnych środków bezpieczeństwa. Do wrocławskiej prokuratury trafił z Holandii.

40-letni Shalom Lior A. to Izraelczyk z panamskim paszportem. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Oskarżono go o kierowanie międzynarodową grupą przestępczą, w skład której wchodziło 5 osób, z czego też dwóch to Polacy.

Co więcej jest też podejrzany o wypranie w Polsce 1,4 miliarda złotych. Śledczy dodatkowo zarzucili mu udział w obrocie narkotykami, które w sumie miały być warte co najmniej 3,4 miliardy złotych.

CBŚP: szef w gangu aresztowany

Działania w śledztwie rozpoczęły się już przed dwoma laty w banku spółdzielczym w Skierniewicach. Wówczas natrafiono na dużo ponad miliard złotych, które – jak się po czasie okazało – należały do karteli narkotykowych.

Ponadto mężczyzna miał trafić w ręce w ręce policji już jesienią. Wówczas też Dolnośląski Wydział Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu wysłał za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Wtedy  przebywał on jeszcze na terenie Holandii.

Dalsze działania będą wykonywane z udziałem podejrzanego w Wydziale Zamiejscowym Prokuratury Krajowej we Wrocławiu.

źródło: RMF24.pl

ZOBACZ TEŻ:

  1. Szokujący zwrot akcji ws. Smoleńska? Macierewicz nie będzie zadowolony. Są nowe okoliczności
  2. Policja poszukuje starszej kobiety. Rozpoznasz ją po nagraniu?
  3. Amsterdam: strzelanina na północy miasta. To jedna z największych akcji policyjnych w ostatnim czasie

Zobacz również: