Media donoszą o tajemniczej chorobie w Nigerii. Jedna osoba już zmarła. źródło: Twitter

Nigeria: lokalne media rozpisują się o „tajemniczej chorobie”, która z dnia na dzień pochłania kolejnych obywateli. TVC News donosi, iż swego rodzaju źródłem choroby okazała się jedna z tamtejszych szkół wyższych. Są informacje na temat pierwszego przypadku śmiertelnego.

W Nigerii wykryto nieznaną dotąd chorobę. Objawy pierwszych zachorowań pojawiły się jak pierwsze w państwowej szkole wyższej z internatem dla kobiet w Sokoto. Tamtejszy dyrektor ds. zdrowia publicznego Ahmed Abdulrahman potwierdził, iż jest to wybuch epidemii, zawezwał jednak do zachowaniu spokoju. Nie wiadomo nic więcej o dalej podjętych krokach, poza faktem, iż studentki szkoły przebywają obecnie w izolacji.
Jak się okazuje choroba ta jest śmiertelne. Co więcej jest już pierwszy tego dowód. Jedna ze studentek zmarła, 30 kolejnych wciąż walczy z objawami zakażenia. Jak widać na opublikowanych przez kanał TVC News dziewczęta przebywają w jednym pomieszczeniu na materacach.

Co może być powodem zachorowań?

Jak dotąd wciąż nie ustalono co może być przyczyną nowej nigeryjskiej choroby. Jak podaje portal O2.pl pierwsze badania nad dolegliwościami zakażonych już ruszyły. Ich wynika nie zostały jeszcze opublikowane.

Nigeria: choroba też na północy kraju?

Co więcej niepokojące doniesienia napływają także z innych części Nigerii. Agencja Anadolu informuje, iż w pobliżu miasta Kano na północy kraju również pojawiły się objawy tajemniczej choroby. Nie wiadomo jednak czy te przypadki są ze sobą powiązane, choć objawy chorób są bardzo podobne.

Na północy Nigerii u mieszkańców 6 pobliskich wiosek miasta Kano pojawiły się objawy choroby. Pojawiły się między innymi gorączka i osłabienie, spowodowane krwiomoczem. Co więcej w wyniku pojawienie się tej choroby zmarły już 3 osoby. 200 natomiast trafił do placówki szpitalnej. Jak wynika z doniesień agencji przyczyną mogły być przeterminowane napoje owocowe.

[irp]

[irp]

Zobacz również: