Paweł Mucha, WP ujawnia ile płacił za służbowy lokal

Wirtualna Polska ujawnia ile kosztują mieszkania prezydenckich ministrów. Dowiedzieliśmy się również, gdzie są  też zlokalizowane służbowe mieszkania – co ciekawe przez kancelarię prezydencką nazywane jedynie „pokojami”.

Jak ustalili dziennikarze Wirtualnej Polski w kontakcie z prezydencką kancelarią koszt jednego lokalu służbowego dla ministra to koszt niewiele ponad 700 złotych. Tyle płacił między innymi były wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Innych ministrów prezydenckich taki wynajem również dużo nie kosztuje.

[irp]

Gdzie mieszczą się mieszkania prezydenckich ministrów?

Mowa tu o Rezydencji Belweder-Klonowa, który zaś należy do kancelarii prezydenckiej. Jest to obiekt mieszczący się przy ulicy Flory, w ścisłym centrum Warszawy. Co więcej nieopodal budynku znajdują się Łazienki Królewskie i Belweder. Oczywiście w pobliżu znajduję się również najważniejsze: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

„Rezydencja Belweder-Klonowa to kameralny obiekt noclegowy Kancelarii Prezydenta. Do dyspozycji gości jest restauracja z pięknym ogrodem oraz zaplecze rekreacyjno-wypoczynkowe z basenem. Sale konferencyjne umożliwiają organizację szkoleń, konferencji, spotkań i imprez okolicznościowych o różnym charakterze” – czytamy w informacji podanej na oficjalnej stronie Rezydencki Belweder-Klonowa.

[irp]

Jak wygląda takie mieszkanie?

W budynku Rezydencji znajduje się nieco ponad 30 pokoi oraz apartamentów. Ponadto jak podaje WP.pl dla gości z zewnątrz oferowane są stawki komercyjne. Tak w skrócie: z wyliczeń wynika, iż ministrowie prezydenccy zajmują te najdroższe 3-osobowe  apartamenty, których koszt oscyluje wokół 600-900 złotych.

„(…) Pan Paweł Mucha, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP, zajmował pokój w obiekcie przy ul. Flory od 19.12.2016 r. do 28.02.2021 r. Faktura za pokój o pow. 57,3 m.kw. wynosiła 739,29 zł i była wystawiana imiennie na pana Pawła Muchę” – czytamy na Wirtualnej Polsce, której podało taką informację biuro prasowe Kancelarii Prezydenta

[irp]

Zobacz również: