TVP Info fot.M.Wlodarczyk/NurPhoto/Getty Images

Tomasz Komenda spędził w więzieniu 18 z 25 lat, które padły podczas wyroku sądu lata temu. Mężczyzna w ubiegłym roku został uniewinniony. Szybko po wyjściu na wolność zaczął się „upominać” o należne zadośćuczynienie.

Tomasz Komenda stał się swego rodzaju celebrytą w Polsce. Dużo przyczynił się do tego m.in. film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” Jana Holoubeka, który wszedł do kin zaraz po tym jak mężczyznę uniewinniono. Całkiem niedawno Komendzie urodziło się dziecko, co również było przez chwilę tematem numer jeden w Polskich mediach. Jeszcze wcześniej hitem był fakt, iż Tomasz Komenda ma nową partnerkę.

Mimo, że o Komendzie było głośno i zaczął sobie na nowo powoli układać życie, po zamknięciu rozdziału Zbrodni Miłoszyckiej, która nota bene wciąż jest rozpatrywana (jest dwóch nowych oskarżonych w sprawie), wciąż ubiegła się on długi okres o zadośćuczynienie za niesłuszny wyrok. Jak dziś donoszą wszystkie polskie media, w tej sprawie miał zapaść już dziś wyrok. Ile jest warte 18 lat życia według polskiej ręki sprawiedliwości?

[irp]

Tomasz Komenda – wyrok w sprawie zadośćuczynienia

Tomasz Komenda usłyszał dziś wyrok ws. odszkodowania za 18 lat życia w więzieniu. Domagał się on jednego miliona złotych za każdy rok spędzony w zakładzie jako zadośćuczynienie, co daje łącznie 18 mln złotych. Ponadto wnioskował również o ponad 800 tys. zł z tytułu odszkodowania za stracone lata.

Nieprawomocnym wyrokiem Sądu Okręgowego w Opolu Komendzie przyznano 12 mln zł zadośćuczynienia oraz 811.533 tysięcy złotych odszkodowania. Jest jak do tej pory największa kwota jaką przyznano w formie odszkodowania i zadośćuczynienia w historii. Uzasadnienie sąd ma ogłosić z wyłączeniem jawności.

[irp]

Czy takie kwoty są waszym zdaniem adekwatne?

źródło: Polsat News

Zobacz również: