Małgorzata Rozenek nie popisała się ostatnio w mediach. Zwrócili na to uwagę internauci, ale nie tylko. Do dyskusji wtrącił się dziennikarz Wirtualnej Polski, tym samym wprowadzając do rozmowy także pisarkę Joannę Gierak-Onoszko. Całą sytuację postanowił skomentować Mariusz Szczygieł.

Wszystko zaczęło się niespełna tydzień temu, kiedy to Małgorzata Rozenek wstawiła na swojego Instagrama. Sporo internautów zwróciło wówczas uwagę celebrytce. Udostępniła ona swoje zdjęcie, gdzie ma na sobie pióropusz. W komentarzach dało dostrzec się lekki niesmak niektórych co do tego jak bardzo gwiazda spłyciła ten element do kwestii „dobrego wyglądu”.

[irp]

Tę sytuację zauważył jeden z dziennikarzy Wirtualnej Polski, po czym poprosił wspomnianą pisarkę o komentarz. A to z racji tego, iż napisała ona „27 śmierci Toby’ego Obeda”, za którą zdobyła Nike Czytelników. To ta książka mówi m.in. o tym jaki rdzenni Amerykanie mają stosunek do noszenia pióropuszy przez białej. O tym właśnie mówi również Szczygieł.

„Jej książka traktuje o rdzennych mieszkańcach Kanady. Pióropusz noszą tam bohaterowie, ludzie, którzy przeszli przez niewyobrażalną traumę. To biali osadnicy z Europy doprowadzili tam do kulturowego ludobójstwa. Także dlatego biały człowiek, przebierający się w rdzenne świętości, budzi oburzenie” – pisze Szczygieł.

[irp]

Mariusz Szczygieł komentuje sprawę

Mariusz Szczygieł skomentował sprawę, przy czym pochwalił zarówno Małgorzatę Rozenek jak i jej męża. Małrzeństwo odniosło się do wypowiedzi pisarki i przyznało się do błędu. „Brawo!” – sumuje dziennikarz.

„Cała trójka dała nam lekcję szacunku, umiejętności przyznania się do błędu i kultury dyskusji. Wartości te są u nas deficytowe i szczerze mówiąc nie ma się od kogo uczyć, jak załatwiać spory bez hejtu”.

Tak brzmiało rzeczone odniesienie Rozenków do uwagi pisarki: „Przyjęłam wszystkie argumenty. Zostały przedstawione w sposób jasny, klarowny. Właśnie o to chodzi, żeby się tak rozwijać. Polecamy wszystkim artykuł, a przede wszystkim książkę 27 ŚMIERCI TOBY’EGO OBEDA”.

[irp]

źródło: Facebook, Instagram

[irp]

[irp]

Zobacz również: