dymisja rząd PiS
Dymisja w rządzie PiS

Jak nieoficjalnie ustalił portal Business Insider, w rządzie Prawa i Sprawiedliwości znów dojdzie do przetasowań. Wszystko z powodu dymisji, którą miał złożyć jeden z najbardziej zaufanych ludzi Mateusza Morawieckiego. Jeżeli te informacje się potwierdzą, to będzie to oznaczało drugą, w krótkim czasie dymisję w rządzie Zjednoczonej Prawicy.

Wiceminister finansów odchodzi z rządu PiS?

ZOBACZ!  Łukaszenka zwrócił się do Polaków. Zaskakujące słowa o wyborach i Tusku

Business Insider dotarł do informacji, według których wynika, że dymisję złożył Piotr Nowak, wiceminister finansów odpowiedzialny za zarządzanie długiem. Według tych samych ustaleń, dymisja Nowaka ma zostać przyjęta przez Premiera Mateusza Morawieckiego jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

Co ciekawe, związana jest ona z awansem zawodowym Piotra Nowaka. Wskazany przez nas portal twierdzi, że wiceminister finansów ma zająć intratne stanowisko w Międzynarodowym Funduszu Walutowym w Waszyngtonie. „Ma zostać wicedyrektorem ważnego departamentu” – donosi Business Insider. Do tej pory tak wysokie stanowisko udało się zająć tylko Markowi Belce.

Jeśli dymisja Nowaka się potwierdzi, to będzie to druga, w krótkim czasie dymisja w rządzie Mateusza Morawieckiego. Kilka dni temu ze swoją teką pożegnał się Piotr Dziedzic, wiceszef Krajowej Administracji Skarbowej, opowiadający za walkę z przestępczością ekonomiczną.

ZOBACZ!  Stało się. Andrzej Duda podpisał nowelizację ważnej ustawy

źródło: Business Insider Polska

Zobacz również: