wojna na Ukrainie

Do olbrzymiej tragedii doszło dziś nad ranem, około godziny 5:40 w Puławach. W wyniku wybuchu gazu zawalił się tam dom jednorodzinny. To co można zobaczyć na poniżej zamieszczonych zdjęciach, jest z pewnością wstrząsające. Niestety, straż pożarna potwierdza informacje o jednej ofierze, trwają poszukiwania kolejnych osób – prawdopodobnie pod gruzami znajduje się jedna osoba. Dlatego bacznie będziemy przyglądać się całej sytuacji.

Wybuch gazu w domu jednorodzinnym

Niebywała tragedia rozegrała się na ulicy Krótkiej w Puławach. Jak informuje Dziennik Wschodni, wciąż ustalane są szczegółowe przyczyny wybuchu gazu. Ze wstępnych ustaleń wynika jednak, że wybuch był odczuwalny nawet w promieniu jednego kilometra. Dlatego też, dom jednorodzinny jest kompletnie zniszczony.

Strażacy wydobyli spod gruzów ciało starszej kobiety. Drugą z kobiet przewieziono do szpitala. Wciąż trwają poszukiwania trzeciej osoby, która znajdowała się w domu podczas wybuchy. To prawdopodobnie mężczyzna. Dlatego teraz strażacy i specjalna ekipa z Chełma, która już jest na miejscu, pracuje w pocie czoła.

„W domu znajdowały się trzy osoby. Jedna wydostała się na zewnątrz, była przytomna, została przewieziona do szpitala (…) Odnaleziono ciało starszej kobiety. Według naszych informacji pod gruzami powinna być jeszcze jedna osoba” – dodaje bryg. Michał Badach z Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie, cytowany przez Polsat News.

[irp]

Wybuch gazu był tak ogromny, że uszkodził okoliczną linię energetyczną. Część gospodarstw domowych jest bez prądu. Miasto Puławy zapewniło schronienie wszystkim, którzy tego potrzebują. Znajduje się ono w pobliskiej szkole podstawowej. Z pewnością akcja potrwa jeszcze co najmniej kilka. Może i kilkadziesiąt godzin.

Zdjęcia: Urszula Ryszko/Erwin Piech/Radosław Szczęch (Dziennik Wschodni)
Autor galerii: Urszula Ryszko/Erwin Piech/Radosław Szczęch (Dziennik Wschodni)
Autor galerii: Urszula Ryszko/Erwin Piech/Radosław Szczęch (Dziennik Wschodni)

źródło: Dziennik Wschodni, Polsat News

[irp]

Zobacz również: