Kaczynski

Dzieje się! Donald Tusk zakpił sobie z Jarosława Kaczyńskiego. Po wpisie, który umieścił w mediach społecznościowych były przewodniczący Parlamentu Europejskiego, rozpoczęła się regularna, wirtualna bitwa, pomiędzy zwolennikami Koalicji Obywatelskiej, a Prawa i Sprawiedliwości. 

Donald Tusk drwi z Jarosława Kaczyńskiego

Od lat wiadomo, że Donald Tusk i Jarosław Kaczyński nie lubią się wzajemnie, by nie użyć mocniejszych słów. Od lat też wiadomo, że opozycja w Donaldzie Tusku upatruje tego, który mógłby pokonać Kaczyńskiego. Długo wyczekiwany jeździec na białym koniu jednak się nie pojawia, ale Tusk w ostatnich miesiącach jest coraz bardziej aktywny i raz po raz wbija szpilki w obóz rządzący. To może sugerować, że w końcu, na poważnie zdecyduje się wrócić do polskiej polityki. Teraz, póki co, ostro zakpił z Kaczyńskiego.

[irp]

Chodzi o wpis Donalda Tuska, który pojawił się na Twitterze. Tusk wspomina czasy, w których był premierem i to, co działo się na Żoliborzu. Zestawił to z ostatnimi wydarzeniami pod domem Kaczyńskiego. Łatwo dostrzec kontrast. 

[irp]

Tym samym Donald Tusk dołącza do grona osób, które otwarcie kpią, że Jarosław Kaczyński chowa się za plecami policjantów. „Kiedy byłem premierem, pod moim mieszkaniem zwolennicy PiS zorganizowali kilkadziesiąt manifestacji, a nawet kilkudniowe miasteczko namiotowe. Porządku pilnowało dwóch policjantów” – pisze Tusk.

Po tych słowach, z pewnością Jarosław Kaczyński będzie rozwścieczony. Wielu uważa, że Donald Tusk jest jego obsesją od lat. Czy były lider Platformy Obywatelskiej wróci do polskiej polityki? Jak twierdzą internauci, coraz częstsze i coraz ostrzejsze zaczepki z jego strony, mogą być tego zapowiedzią.

[irp]

A Wy jak myślicie? Czy Donald Tusk przydałby się w polskiej polityce? Czy jest to ta osoba, na której swoją siłę powinna opierać opozycja, chcąca odebrać władzę Prawu i Sprawiedliwości? Dajcie znać w komentarzach.

Zobacz również: