fot. facebook

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie postawiła Mariuszowi G. z Kołobrzegu zarzut zabójstwa. Zdaniem śledczych z „Archiwum X” mężczyzna może mieć związek z całą serią zabójstw kobiet z Kołobrzegu.

Rozkochiwał w sobie kobiety, wykorzystywał finansowo a następnie mordował. Prokuratura Okręgowa w Szczecinie postawiła dziś zarzut zabójstwa z motywów zasługujących na szczególne potępienie Mariuszowi G. z Kołobrzegu.
Od kilku lat w Kołobrzegu ginęły kobiety bez śladu. W czerwcu tego roku zniknęła kolejna. Po wnikliwym śledztwie specjalistów Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie udało się z tą sprawa połączyć Mariusza G. przedsiębiorcę z Kołobrzegu i  zapalonego morsa.Policjanci odnaleźli ciało zaginionej kobiety zakopane koło rzeki Parsęta. Miała zmasakrowaną głowę – prawdopodobnie siekierą. Z naszych ustaleń wynika, że zabójstwa dokonał dokonał 43-latek z Kołobrzegu – Mariusz G.

– Prokuratura prowadzi postępowanie w tej sprawie – mówi Joanna Biranowska – Sochalska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

– To śledztwo jest prowadzone przez prokuratora z „Archiwum X”. Prokurator w dniu dzisiejszym przedstawił podejrzanemu mężczyźnie zarzut zabójstwa pokrzywdzonej z powodu motywacji zasługującej na szczególne potępienie.

Mariusz G. był w zarządzie Stowarzyszenia Kołobrzeskiego Klubu Morsów. Pytałem o niego obecnego prezesa Klubu – Łukasza Ziębę.

– Był, ale już nie jest. Z tego co wiem przebywa w areszcie. Był bardzo ciepłym, normalnym, życzliwym i pomocnym człowiekiem – podkreślał Zięba.

Śledczy wiążą zaginięcie kilku innych kobiet z Mariuszem G.

źródło:Radio Szczecin

Zobacz również: