fot. Policja/ symboliczne

Pod koniec października  funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce ustalili, że we wrześniu  na terenie powiatu wielickiego, doszło do uprowadzenia młodego mężczyzny.

Sprawcy siłą wepchnęli pokrzywdzonego do bagażnika samochodu,  a następnie wywieźli w zalesiony teren powiatu wielickiego. Pokrzywdzonego przywiązano do drzewa. Mężczyzna był bity i kopany przez sprawców po całym ciele, zadawano mu rany nożem, przypalano kończyny papierosem, grożono pozbawieniem życia.  Następnie sprawcy zabrali pokrzywdzonemu telefon i przewieźli w rejon jego posesji żądając aby ten przyniósł im pieniądze. Ten jednak ukrył się przed napastnikami a ci odjechali.

W sprawie wszczęto śledztwo. W jego toku kryminalni wytypowali i zatrzymali kilka dni temu sprawców uprowadzenia. Są to 32- oraz 23-latek z  powiatu wielickiego, bardzo dobrze znani   policjantom. W trakcie przeszukania ich mieszkań funkcjonariusze odzyskali skradziony telefon oraz niebezpieczne narzędzia którymi posługiwali się sprawcy.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące m.in. pozbawienie człowieka wolności, gróźb karalnych, rozboju. Na wniosek prokuratury,  30 października  2019 roku, Sąd Rejonowy w Wieliczce zastosował wobec podejrzanych  areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo podejrzanym  grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

KPP Wieliczka

Zobacz również: