Wstrząsające sceny rozegrały się w powiecie średzkim na Dolnym Śląsku. 49-letni mężczyzna celowo potrącił samochodem swoją żonę. To jednak nie wszystko. Kiedy kobieta upadła, agresor chwycił ją za odzież i ciągnął po asfalcie. Do tragedii nie doszło tylko dzięki przechodniom, którzy ruszyli jej na pomoc. 49-latek został zatrzymany.

Do policyjnego aresztu trafił mieszkaniec powiatu średzkiego, który prowadząc samochód marki Volkswagen umyślnie najechał na swoją żonę powodując u niej obrażenia. Kiedy kobieta upadła, agresor chwycił ją za odzież i ciągnął po asfalcie. Na pomoc pokrzywdzonej ruszyli przypadkowi świadkowie zdarzenia, którzy również powiadomili Policję.

Z uwagi na obrażenia pokrzywdzonej funkcjonariusze wezwali na miejsce pogotowie, które zabrało kobietę do szpitala. Policjanci zatrzymali agresywnego 49-latka. Mężczyzna był wyraźnie nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało, że ma blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Na podstawie ustaleń oraz w związku ze zdarzeniem policjanci wszczęli wobec zatrzymanego procedurę „Niebieskie Karty” dotyczącą przemocy w rodzinie.

49-latek, kiedy wytrzeźwiał, przyznał się do zarzucanych mu czynów. Usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznych w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna stracił też prawo jazdy. Funkcjonariusze przedstawili mu również zarzut umyślnego uszkodzenia ciała swojej żony, skutkującego naruszeniem czynności narządu jej ciała poniżej dni 7.

Przestępstwo naruszenia czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia trwającego nie dłużej niż 7 dni zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

 KPP Środa Śl./eps