fot.symboliczne /Policja

Na jeździe po pijanemu, a następnie próbie wręczenia łapówki złapała radnego z Izbicy Kujawskiej włocławska drogówka – donosi „Gazeta Pomorska”. Lokalnemu działaczowi grozi nawet 8 lat więzienia.
Pijany kierowca został zatrzymany w minioną niedzielę, 20 października. Policjanci z drogówki od razu wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem nie zostawiło wątpliwości – miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
Kierowcą seata – jak podaje Pomorska.pl – okazał się Waldemar S., radny z Izbicy Kujawskiej. 59-latek pogrążył się jeszcze bardziej. Jak podaje Włocławska Policja, próbował wręczyć mundurowym łapówkę, by ci dali mu spokój.
S. został przewieziony na komendę. Wytrzeźwiał w areszcie, policjanci zabrali mu prawo jazdy. Usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz próbę wręczenia korzyści majątkowej policjantom.
   – Funkcjonariusze poinformowali go, że popełnił kolejne przestępstwo, po czym założyli mu kajdanki i przewieźli na komendę. Zatrzymali mu ponadto prawo jazdy. 59-latek spędził noc w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszał od mundurowych zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz próbę wręczenia korzyści majątkowej policjantom – powiedziała  Anita Szefler-Ciupińska z policji we Włocławku.

S. dobrowolnie poddał się karze. Jak tłumaczył dla Pomorska.pl, liczył, że kilka godzin po zakrapianej imprezie będzie w stanie prowadzić: – Przeliczyłem się z możliwościami. Sądziłem, że po kilku godzinach od imprezy na działce, mogę kierować autem.
Waldemar S. jest radnym czwartą kadencję. Do tej pory cieszył się nieposzlakowaną opinią. Sprawa mandatu radnego wydaje się przesądzona.

Policja Włocławek /radiozet.pl