Media z Hongkongu informują o śmierci 25-letniego Polaka. Mężczyzna prawdopodobnie spadł z wysokości. Jego nagie ciało zostało znalezione w centrum miasta. Przyczyna śmierci ma zostać ustalona po sekcji zwłok.

Według dziennika „Sing Tao” 25-latek prawdopodobnie spadł z balkonu jednego z hoteli w okolicy Aberdeen Street. Mężczyzna miał posługiwać się polskim paszportem.

Służby otrzymały zgłoszenie w nocy przed godz. 3 czasu miejscowego (godz 21 w niedzielę w Polsce). Ekipa ratunkowa przewiozła nieprzytomnego mężczyznę do szpitala, jednak nie udało się go uratować.

Według policji, na miejscu zdarzenia nie odnaleziono listu samobójczego. Po wstępnym rozpoznaniu sprawa nie wydaje się podejrzana, ale przyczyna śmierci zostanie ustalona po sekcji zwłok – podał „Sing Tao”.

Sprawę opisuje również portal HK01, który nie podaje narodowości zmarłego i określa go tylko jako cudzoziemca. Według tego portalu koło mężczyzny na ulicy znaleziono część klimatyzatora, którą mężczyzna mógł strącić podczas upadku.

Źródło: RMF, wp.pl