Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem przedstawił w środę prokurator mężowi 26-letniej kobiety znalezionej po pożarze mieszkania w jednej z kamienic w Lubsku (Lubuskie). Mężczyźnie grozi dożywicie – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Zbigniew Fąfera.

Śledztwo mające wyjaśnić okoliczności śmierci młodej kobiety, jak i powstania pożaru w jej mieszkaniu prowadzi Prokuratura Rejonowa w Żarach.

Do pożaru mieszkania na poddaszu kamienicy przy ul. Krakowskie Przedmieście w Lubsku doszło w miniony poniedziałek. Po ugaszeniu ognia strażacy znaleźli w nim zwłoki mieszkającej tam 26-latki.

Na podstawie przeprowadzonych na miejscu pożaru oględzin ciała zmarłej, pojawiło się podejrzenie, że kobieta mogła być zamordowana, a pożar był próbą zatarcia śladów przestępstwa. Jeszcze tego samego dnia zatrzymano do wyjaśnienia męża 26-latki.Przeprowadzona we wtorek sekcja zwłok potwierdziła, że młoda kobieta zmarła na skutek licznych ran zadanych nożem. Prokuratura na razie nie podaje motywu, jakim mógł kierować się podejrzany o jej zabójstwo. 26-latka osierociła dwójkę małych dzieci.

źródło: PAP

Zobacz również: