Szokujące oskarżenia wobec wysoko postawionego policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Mężczyzna, który miał wykorzystać seksualnie 13-latkę, już usłyszał zarzuty i trafił do aresztu.

W nocy z soboty na niedzielę mężczyzna był na spotkaniu u swojego kolegi, także policjanta. Mężczyźni mieli spożywać alkohol.

Gdy gospodarz zasnął, policjant wszedł do pokoju jego małoletnich córek. Tam miał dopuścić się czynności seksualnej wobec jednej z nich. 13-latka o wszystkim opowiedziała matce. Na miejsce natychmiast przyjechali funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych. Mężczyzna został od razu zatrzymany.

– Aktualnie jest stosowany środek zapobiegawczy o charakterze izolacyjnym, jakim jest tymczasowe aresztowanie – powiedziała Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Sąd zdecydował o dwóch miesiącach trwania tego środka zapobiegawczego – dodała prokurator.

Osobne postępowanie wewnętrzne toczy się w policji. Funkcjonariusz został zawieszony, wszczęto też procedurę natychmiastowego zwolnienia ze służby. Nieoficjalnie wiadomo, że na niecodzienne zachowania mężczyzny już wcześniej wpływało wiele skarg.- Z informacji, które do mnie dochodziły, to miał różnego rodzaju ciągotki. Chwalił się policjantom, że nagrywał różne filmy o charakterze pornograficznym – powiedział reporterowi Polsat News były policjant Marcin Tomczak.

Podejrzanemu za czynność seksualną z osobą małoletnią grozi kara od 2 do 12 lat więzienia.

źródło: polsatnews.pl

Zobacz również: