pożar domu
foto: zdjęcie ilustracyjne
Wyroki 2 lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności dla Mateusza B. oraz 2 lat i 2 miesięcy dla Kacpra P. orzekł w czwartek Sąd Rejonowy w Chrzanowie. Mężczyźni byli w przeszłości druhami OSP. Zostali oskarżeni o kilka podpaleń, m.in. o spowodowanie pożaru składowiska opon w Trzebini.
Wyrok jest nieprawomocny.

Pożar składowiska opon w Trzebini wybuchł w nocy z 26 na 27 maja zeszłego roku. Spłonęło wówczas 46 tys. m sześc. odpadów gumowych. Opanowanie ognia trwało kilkanaście godzin, a dogaszanie trzy dni. W akcji uczestniczyło niemal 300 strażaków. Aby zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia, z samolotów zrzucano wodę na pobliski las. Później do gaszenia wykorzystywano m.in. wodę z pobliskiego zbiornika Chechło.

Podejrzani o podpalenie tego składowiska Matusz B. i Kacper P. – mieszkańcy powiatu chrzanowskiego – zostali zatrzymani w lipcu zeszłego roku. Okazało się wtedy, że to były i wciąż czynny strażak OSP. Mężczyźni odpowiadali przed sądem także za kilka innych podpaleń – m.in. budynków gospodarczych w powiecie chrzanowskim w latach 2016-2018.

źródło:polsatnews.pl

 

Zobacz również: