Trwają poszukiwania mieszkańca Kaplina (woj. wielkopolskie), który w poniedziałek w nocy podpalił swój dom. Blisko 160 policjantów przeczesuje lasy Puszczy Noteckiej.

Poszukiwany 60-letni Jacek D., mieszkaniec miejscowości Kaplin, posprzeczał się w poniedziałkowy poranek z sąsiadami.

– Doszło do jakichś nieporozumień. Mężczyzna podpalił swoje mieszkanie. Ogień mógł się rozprzestrzenić na inne domostwa – poinformował  oficer prasowy policji w Międzychodzie asp. szt. Przemysław Araszkiewicz.

Policja została wezwana na miejsce około godz. 3. nad ranem, ale zanim dojechała na miejsce, Jacek D. uciekł. – Mężczyzna zbiegł do lasu. Wiemy, że w przeszłości pracował jako drwal, więc Puszcza Notecka raczej nie ma dla niego tajemnic. Może właśnie dlatego skutecznie się ukrywa i dlatego prowadzimy tak szeroko zakrojone działania poszukiwawcze – tłumaczył policjant.
„Policjanci poszukują 60-letniego Jacka D. zamieszkałego w Kaplinie, którego podejrzewają o przestępstwo z artykułu 163 Kodeksu Karnego. Osoby znające miejsce pobytu poszukiwanego lub posiadające informację mogące przyczynić się do jego zatrzymania, proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie pod numerem telefonu 95 748 82 11 lub 519 064 738” – informuje międzychodzka policja.

eps

Zobacz również: