Wszedł do komisariatu policji z młotkiem w ręku, kierując się wprost do recepcji i od razu zaatakował młotkiem pracownicę policji. Później sięgnął po nóż. Jak się okazuje, kobietę uratował policjant, który błyskawicznie rzucił się na napastnika. Ranna trafiła do szpitala, to wieloletnia pracownica cywilna policji.

Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło dzisiaj około godziny 10.00 w Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku. W holu komendy zaatakowana została recepcjonistka. Napastnik zranił 49-latkę nożem i próbował uderzyć ją młotkiem. Dzięki natychmiastowej reakcji zastępcy dyżurnego mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Recepcjonistka obecnie przebywa w szpitalu miejskim w Rybniku.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 10.00 w ogólnodostępnym holu Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. Do budynku wszedł mężczyzna, który trzymał w ręku młotek i próbował zaatakować nim recepcjonistkę. Kobieta ratowała się ucieczką, ale wtedy napastnik zranił ją nożem. Dzięki szybkiej reakcji policjanta pełniącego służbę na stanowisku zastępcy dyżurnego, mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli niebezpieczne przedmioty, które miał przy sobie. Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny pod nadzorem prokuratora. Zabezpieczono również nagranie z kamer monitoringu komendy. Zatrzymany to 63-letni mieszkaniec Rybnika. Mężczyzna wcześniej nie był karany. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach skierował na miejsce pracowników wydziału kontroli KWP oraz policyjnych psychologów.

Pokrzywdzona przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku. Lekarze określają jej stan jako stabilny. Rodzinie pokrzywdzonej oraz interweniującemu policjantowi została zapewniona pomoc policyjnego psychologa.

KMP Rybnik